x
تبلیغات

Hyper-V / SCVMM

 

Quick Create قابلیتی است که مایکروسافت برای اولین بار آن را در Hyper-V Manager مرتبط با سرویس Hyper-V Client موجود در Windows 10، معرفی نموده است.

 

با معرفی Windows Server 2012 R2، مایکروسافت امکان ایجاد نسل جدیدی از ماشین های مجازی را با نام Generation 2، به جهانیان ارائه نمود. این نسل از ماشین های مجازی، به دلیل عدم استفاده از سخت افزارهای شبیه سازی شده قدیمی، عملکرد بالاتری نصبت به نسل قبلی دارند. از نقطه نظر امنیتی نیز، ماشین های مجازی مبتنی بر این نسل، از امنیت بالاتری به دلیل استفاده از UEFI به جای BIOS، سود می برند.

 

توانایی در گرفتن Checkpoint، قبل از انجام فعالیت هایی تاثیر گذار در ماشین های مجازی را می توان یکی از اصول Disaster Recovery در نظر گرفت. اما هر قابلیتی علاوه بر محاسن، ممکن است دارای معایبی نیز باشد.

 

هنگامی که از عبارت Checkpoint در زیر ساخت مجازی سازی، حرفی به میان می آید؛ منظور گوینده آن است که بتوان وضعیت فعلی ماشین مجازی مورد نظر را به صورت آفلاین در اختیار داشت. بدین ترتیب، هنگامی که بعد از انجام عملیات گرفتن Checkpoint، هر فعالیتی را بر روی ماشین مجازی به انجام برسانید، براحتی با اعمال Checkpoint گرفته شده می توان شرایط را به حالت اولیه باز گرداند.

 

یکی از قابلیت های جدید ارائه شده در Hyper-V موجود در Windows Server 2012 R2، امکان کپی نمودن فایل یا فولدر میان سرور میزبان و ماشین مجازی می باشد.