Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
همه چیز در خصوص سیستم عامل ویندوز 10 (فصل اول – مقدمه)
x
تبلیغات

Windows Top Image


منظور ما از این گفته سخنرانی کردن نیست، بلکه می خواهیم با بیان حقیقت کمک کنیم به تشریح علت بوجود آمدن مایکروسافت ویندوز 10.


هر ساله، نمایندگان فروش سخت افزارهای مایکروسافت صدها میلیون کامپیوتر، که بر روی آنها آخرین نسخه سیستم عامل ویندوز نصب شده را می فروشند. بسیاری از آن کامپیوترها به همان شکل سنتی خود از کارخانه خارج می شوند: کامپیوترهای Tower بمنظور قرار گرفتن در زیر میز، کامپیوترهای all-in-one که بصورت مجتمع در پشت مانیتور قرار گرفته اند، لب تاپ های تاشو مجهز به کیبورد، و موس های پد شکل.


اما حال به سریعترین گروه رو به رشد و به مراتب جالبترین آنها، که از آن طرح های قدیمی جدا شده اند می پردازیم. از ویژگی های بارز نسل بعدی تجهیزات ویندوزی لمسی بودن صفحات می باشد. بر روی لب تاپ های مجهز به صفحات لمسی، شما می توانید کارتان را با ضربه زدن به صفحه نمایش و یا با استفاده از کیبورد و موس لمسی انجام دهید. در تبلت مجهز به سیستم عامل ویندوز 10، صفحات لمسی تنها یک راه برای حرکت بین برنامه ها و یا درون برنامه ها در اختیارتان می گذارد.
_____________________________________________________________________________________________

یادداشت

کد هسته اصلی می باشد که باعث می شود ویندوز 10 بر روی طیف گسترده ای از سخت افزارها اعم از تلفن همراه و تبلت های جیبی بزرگتر از سایز عادی، قابلیت لمسی بودن صفحات هوشمند نصب شده بر روی دیوار اتاق های کنفرانس شرکت های بزرگ، اجرا شود. در این کتاب، در ابتدا تمرکز ما بر روی دستگاههایی خواهد بود که طراحی شده اند برای انجام عملیات مرتبط با کامپیوتر های سنتی.
_____________________________________________________________________________________________

 

سپس همه آنهایی که در دسته های جذابتر قرار دارند: به اصطلاح دستگاه های هیبریدی، مجهز شده با صفحه لمسی و کیبوردی که می تواند جدا شده یا تا شود. صفحه نمایش لمسی لنوو بدرستی سری یوگا نامیده شده است، برای مثال، می تواند 360 درجه بچرخد، و با چرخاندن لب تاپ روی کیبورد پشت صفحه تبدیل به یک تبلت می شود.


در سری مشهور مایکروسافت Surface Pro، نوعی کاور بصورت مغناطیسی به آن متصل می شود، و اجازه می دهد کیبورد برای تایپ کردن با اشاره ای باز و سپس به همان راحتی بمنظور پوشش صفحه نمایش بسته شود. با کاور متصل شده و پایه قابل تنظیم توسعه یافته، سر Surface Pro شبیه به یک لب تاپ عمل می کند. زمانیکه شما کاور را جدا می کنید و پایه را می بندید، Surface Pro تبدیل به تبلتی می شود که شما می توانید آنرا با انگشت یا قلم کنترل کنید.


ویندوز 10 موتوری است که تمام تجهیزات نسل آینده، و همچنین تعداد زیادی از کامپیوترهای طراحی شده قدیمی که همچنان استفاده می شوند را قدرت می بخشد.


در صفحه نمایش لمسی، شما از ضربات محکم و آرام بمنظور کار با ابزار موجود در صفحه نمایش و از کیبورد روی صفحه نمایش جهت نوشتن متن و یا ویرایش آن استفاده می کنید. برای تجهیزاتی که امکان جدا شدن کیبورد در آنها وجود دارد، ویندوز 10 شامل امکانات طراحی شده ای جهت سهولت جابجایی مابین روش قدیمی کار با کامپیوتر و حالت جدید تبلت می باشد. در کامپیوتر های مجهز به کیس که امکان لمسی بر روی آنها تعبیه نشده است، ویندوز 10 تجربه استفاده از خانواده کیبورد و موس را، بدون هیچ مداخله ای پیشنهاد می دهد.


در فصل 3 ما با جزئیات پیشنهاد می دهیم که چگونه یک کاربر کم تجربه در کامپیوتر های قدیمی و دستگاه های مجهز به صفحه لمسی، "از ویندوز 10 استفاده کند." در فصل 4 گزینه های پوشش دهنده ما جهت سفارشی سازی، "شخصی سازی ویندوز 10" می باشد.


نسل جدید سخت افزارها صرفاً با تجهیزات جانبی محدود نشده است. تجهیزات مدرن طراحی شده برای ویندوز 10 ادغام شده است با قابلیت های جدیدی که موجب افزایش امنیت فرآیند راه اندازی می باشد. اگر شما به زیر و بم بایوس کامپیوترهای قدیمی مسلط هستید، نیاز دارید بیاموزید که چگونه جایگزین آنرا که رابط یکپارچه میان افزار قابل گسترش (UEFI) می باشد، پیکربندی کنید. این نوع سخت افزار طراحی شده، در زمان روش شدن، قابلیت امنیتی اضافه شده جدیدی را بنام Secure Boot فعال می کند، که کامپیوتر مجهز به ویندوز 10 شما را از نوعی بدافزار موذی بنام rootkits در امان نگه می دارد. بحث در مورد این ویژگی ها را با جزئیات بیشتر در فصل 7، با عنوان "دستگاه های امن کننده ویندوز 10" مطرح خواهیم کرد.


در این فصل، پیشنهاد می کنیم بصورت کلی مروری بر ویندوز 10 داشته باشید، با تأکید ویژه بر روی قابلیت هایی که جدید هستند یا از زمان انتشار تغییر یافته اند.


نکته: بدلیل جدید بودن کتاب، لینک های غیر فعال، بعد از قرار گرفتن مطالب مربوطه فعال خواهند شد.

 

 

 

لینک های مرتبط با این مقاله:

  1. همه چیز در خصوص سیستم عامل ویندوز 10 (فصل اول – قسمت اول) - تجربه کاربری با Windows 10
  2. همه چیز در خصوص سیستم عامل ویندوز 10 (فصل اول – قسمت دوم) - تغییرات اساسی در ویژگی های اصلی ویندوزها
  3. همه چیز در خصوص سیستم عامل ویندوز 10 (فصل اول – قسمت سوم) –بررسی قابلیت های Microsoft edge و OneDrive در Windows 10
  4. همه چیز در خصوص سیستم عامل ویندوز 10 (فصل اول – قسمت چهارم) – کار و بازی با Windows 10