Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
همه آنچیزی که می بایست در مورد Windows 10 S بدانید
x
تبلیغات

 Windows 10 S Top Image

 

در این مقاله قصد داریم به سوالات رایج در خصوص Windows 10 S پرداخته و پاسخ آنها را به صورت کامل ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

سوال 1: Windows 10 S چیست؟

پاسخ: به طور کلی می توان Windows 10 S را نسخه ای خاص از Windows 10 Pro در نظر گرفت که ظاهری شبیه به آن داشته و برقراری ارتباط با آن نیز بسیار شبیه به آن است. با این تفاوت که هدف ارائه این نسخه از سیستم عامل را می توان در ارائه سیستم عاملی امن و با عملکرد بسیار، خلاصه نمود. به گفته شرکت مایکروسافت، تنها با توانایی استفاده از اپ های موجود در Windows Store و استفاده از مرورگر Microsoft Edge، این نسخه از سیستم عامل را بسیار چالاک و امن نموده است.

سوال 2: Windows 10 S را چگونه می توان با Windows 10 Home و Windows 10 Pro مقایسه کرد؟

پاسخ: به منظور مشاهده تفاوت های موجود این نسخه از سیستم عامل با Windows 10 Home و Windows 10 Pro، کافیست به جدول زیر نگاه کنید:

 

01 همه آنچیزی که می بایست در مورد Windows 10 S بدانید

 

سوال 3: هدف ارائه Windows 10 S چیست؟

پاسخ: هدف اصلی مایکروسافت از ارائه Windows 10 S، بازار دانش آموزان و معلمان می باشد. به عبارت دیگر، این نسخه از سیستم عامل برای دانش آموزان و معلمان ایجاد گردیده و بهترین مکان جهت استفاده از آن، در محیط های آموزشی مانند مدارس می باشد. همچنین این نسخه از سیستم عامل برای کسانی که نیاز به عملکرد بالا و امنیت قابل قبول هستند نیز حرفی برای گفتن دارد. با محدود کردن ابزارهای قابل استفاده به آنچه تنها در Windows Store قرار گرفته است، این نسخه از سیستم عامل را برای کسانی که تنها مایل به استفاده از اپ های موجود در Windows Store هستند (و همواره خود را در معرض موارد نقض امنیتی بر اساس نرم افزارهایی که خارج از Windows Store در دسترس قرار می گیرند، می یابند)، ایده آل به نظر می رسد. جالب است که بدانید، شرکت مایکروسافت به صورت پیش فرض اقدام به ارائه این نسخه از سیستم عامل در جدیدترین لپ تاپ های خانواده Surface نموده است.

سوال 4: آیا می توان در Windows 10 S، مرورگر اینترنت (Internet browser) پیش فرض را تغییر داد؟

پاسخ: همانطور که در سوال اول به آن اشاره شد، مرورگر پیش فرض Windows 10 S، همان Microsoft Edge می باشد. اگر چه استفاده از این مرورگر به صورت پیش فرض از سوی مایکروسافت، پیکربندی شده است؛ اما این در حالیست که استفاده از هر مرورگری که در فضای Windows Store قرار گرفته است، می تواند جایگزین مرورگر پیش فرض در نظر گرفته شود. اگر چنانچه مایل به استفاده ز مرورگری هستید که در Windows Store نمی باشد، می بایست Windows 10 S را به Windows 10 Pro ارتقاء دهید. با انجام این کار، می توانید از هر مرورگری که Windows 10 را پشتیبانی می نماید، استفاده کنید.

 

سوال 5: آیا امکان ارتقاء از Windows 10 S به Windows 10 Pro وجود دارد؟

پاسخ: خوشبختانه این امکان با پرداخت هزینه مورد نیاز، امکان پذیر بوده و به صورت کامل از سوی مایکروسافت پشتیبانی می گردد.