x
تبلیغات

 

Agent مرتبط با SCDPM، در حقیقت نرم افزاریست که می بایست بر روی هر کامپیوتری که می خواهیم از اطلاعات موجود در آنها پشتیبان تهیه شود، نصب نمایید. این Agent از دو قسمت تشکیل شده است که عبارتند از: خود agent و Coordinator Agent.


عملکرد Agent را می توان در موارد زیر خلاصه نمود:

 1. شناسایی اطلاعاتی که SCDPM می تواند از آنها پشتیبان تهیه نموده و یا بازیابی نماید.
 2. ارائه امکان به SCDPM Server جهت نمایش فولدرهای به اشتراک گذاری شده، والیوم های موجود و فولدرها در سرور مقصد.
 3. ایجاد فضای Change Journal بر روی والیوم های تحت حمایت SCDPM و ذخیره سازی اطلاعات مرتبط با عملیات journaling در فضایی مخفی بر روی والیوم یاد شده. به عبارت دیگر، با تغییر اطلاعات مورد حمایت، تغییرات صورت گرفته در فضای Change Journal، از طریق agent بروزرسانی گردیده و لذا این امکان توسط SCDPM فراهم می گردد که تنها از تغییرات صورت گرفته، پشتیبان تهیه نماید و این فرآیند تاثیر بسیار بالایی در سرعت عملیات پشتیبان گیری دارد.


دو روش کلی جهت نصب agent بر روی سیستم عامل های سازگار با SCDPM وجود دارد. این روش ها عبارتند از:

 • نصب agent به صورت از راه دور (از طریق کنسول SCDPM). در صورت فعال بودن فایروال در سیستم مقصد، می بایست قوانینی در فایروال به منظور ایجاد مجوز لازم جهت اتصال SCDPM و لذا نصب agent فرآهم آید. در این خصوص، در قسمت های آتی مطالبی خدمت علاقمندان عرض خواهیم کرد. اگر چنانچه سرور مورد پشتیبانی در پشت یک فایروال قرار گرفته است (غیر از فایروال سیستم عامل)، می بایست تنظیمات مورد نیاز جهت عبور ترافیک مرتبط با عملیات نصب agent و برقراری ارتباط آن با SCDPM Server اعمال گردد. در این خصوص، در قسمت های آتی مطالبی خدمت علاقمندان عرض خواهیم کرد.
 • اگر چنانچه سرور مورد پشتیبانی در یک شبکه Workgroup واقع شده است و یا در دامینی واقع است که دامین مورد نظر با دامین SCDPM در حالت untrusted هستند، لذا می بایست از روش دستی جهت نصب agent استفاده نمود. در این خصوص، در قسمت های آتی مطالبی خدمت علاقمندان ارائه خواهد شد.

در این قسمت لازم می دانم که به پیشنیازهای نرم افزاری مورد نیاز جهت نصب agent بپردازم. این پیشنیازها عبارتند از:

 

 • نصب .NET Framework 4.0: تمامی سرورهایی که می خواهید از اطلاعات موجود در آنها، از طریق SCDPM پشتیبان تهیه نمایید، می بایست .Net Framework 4.0 بر روی آنها نصب شده باشد.
 • نصب Windows management Framework: اگر چنانچه می خواهید از اطلاعات موجود بر روی سیستم عامل هایی قبل از Windows Server 2012، پشتیبان تهیه نمایید؛ می بایست توجه داشته باشید که بر روی این سیستم عامل ها نسخه مناسب از Windows Management Framework نصب شده باشد. به عنوان مثال، در صورت نیاز به پشتیبان گیری از Windows Server 2008 SP2، اطمینان حاصل کنید که Windows management Framework نسخه 3.0 بر روی آن نصب شده است. این در حالیست که، اگر چنانچه می خواهید از کامپیوترهایی با سیستم عامل Windows 7 و یا Windows Server 2008 R2 پشتیبان تهیه نمایید، می بایست نسخه 4.0 را نصب کنید.
 • سرورهای مورد پشتیبانی از سوی SCDPM می بایست دارای سیستم عامل های 64 بیتی باشند.
 • فرمت پارتیشنی که برای سیستم عامل انتخاب نموده اید، می بایست NTFS بوده و به میزان حداقل 1 گیگابایت فضای خالی در اختیار داشته باشد.

نکته: اگر چنانچه یک و یا هر دو پیشنیاز مطرح شده در دو بند اول رعایت نشده باشند، تلاش برای نصب agent از طریق کنسول SCDPM بر روی آنها، منجر به نمایش پیغام خطای زیر می گردد:

 

1


در قسمت دوم از این سری مقالات، به پورت های مورد نیاز جهت نصب از راه دور agent و برقراری ارتباط آن با SCDPM Server، مطالبی خدمت شما عزیزان ارائه می گردد. با ما همراه باشید...

 

 

لینک های مرتبط با این مقاله:

 1. چگونگی نصب Agent مرتبط با System Center 2016 Data Protection Manager - (قسمت دوم)
 2. چگونگی نصب Agent مرتبط با System Center 2016 Data Protection Manager - (قسمت سوم)
 3. چگونگی نصب Agent مرتبط با System Center 2016 Data Protection Manager - (قسمت چهارم)
 4. چگونگی نصب Agent مرتبط با System Center 2016 Data Protection Manager - (قسمت پنجم)