x
تبلیغات

PowerShell

 

ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که معادل دستور ping، کدامین کامندلت در Windows PowerShell می باشد؟ در پاسخ به این سوال، می بایست دستور Test-NetConnection را به شما معرفی نماییم. این کامندلت که قابلیت های بسیار بیشتری نسبت به دستور ping دارد، در ادامه مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

 

Desired State Configuration و یا به اختصار DSC قابلیتی است که برای اولین بار به عنوان یک افزونه در Windows PowerShell ارائه شده در Windows Server 2012 R2 و Windows 8.1، معرفی شده است. به عبارت دیگر، می توان DSC را به عنوان یک افزونه برای PowerShell 4.0 در نظر گرفت.

 

یافتن نسخه PowerShell نصب شده بر روی یک سیستم، به دلیل آنکه با نصب هر نسخه، اطلاعات مرتبط با نسخه مورد نظر در فولدری با نام 1.0 نگهداری می شوند، امری چالش بر انگیز است.

 

با استفاده از کامندلت Update-Help می توانید اقدام به دانلود و نصب خودکار متون کمکی (Help) مرتبط با PowerShell moduleهای موجود در سیستم خود نمایید.


همانطور که می دانید، با فرض فعال بودن قابلیت User Account Control و یا به اختصار UAC، در سیستم عامل های Windows 7 و Windows Server 2008 R2 و بالاتر، هنگامی که با اکانتی غیر از اکانت Administrator لوکال، به سیستم لاگین نمایید، جهت اجرای فعالیت هایی که نیاز به سطح دسترسی Administrator دارند، می بایست پیغام User Account Control را تایید نمایید.