Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
چگونه می توان پیغام Network Connectivity Status Indicator را با استفاده از Group Policy از روی آیکن شبکه در Windows 7 و Windows Server 2008 R2 حذف نمود؟
x
تبلیغات

Windows Logo

Windows 7 قابلیتی را معرفی نموده است که بواسطه‌ی آن می توان فهمید که یک کلاینت آیا در حال حاضر به اینترنت دسترسی دارد یا خیر (به شکل زیر نگاه کنید). این قابلیت Network Connectivity Status Indicator نام دارد.

 

 

حال سوالی که ممکن است برای شما پیش آید این است که چگونه Windows 7 متوجه می شود که به اینترنت دسترسی دارد؟

 

اگر چنانچه Windows 7 بتواند از طریق پروتکل HTTP به آدرس http://www.msftncsi.com/ncsi.txt متصل شده و یا بتواند آدرس IP مربوط به سایت dns.msftncsi.com را از طریق پروتکل DNS بدست آورد، اطمینان حاصل می نماید که به اینترنت متصل شده و لذا این موضوع را برای کاربر مشخص می نماید. به شکل زیر نگاه کنید:

 

 

ممکن است این رفتار از سوی سیستم عامل برای کاربران مبتدی مشکل آفرین باشد. به عنوان مثال چند روز پیش یکی از همکاران اینجانب، وجود علامت تعجب برای آیکن شبکه در Windows 7 را دلیلی بر عدم دریافت تنظیمات مربوط به پروتکل TCP/IP از طریق DHCP می دانست (مشابه آنچه در Windows XP شاهد بودیم) و این در حالی بود که علامت تعجب مورد نظر تنها به منظور اطلاع رسانی از عدم متصل بودن کلاینت مورد نظر به اینترنت به نمایش گذاشته می شود.

 

به طور کلی در شبکه هایی که ارتباطی با اینترنت ندارد، وجود چنین قابلیتی کاربرد نداشته و همانطور که در بالا نیز بدان اشاره شد، ممکن است مشکلاتی هم پدید آورد. خوشبختانه براحتی می توان این قابلیت را از طریق Group Policy غیر فعال نمود. بدین منظور کافیست طبق تصاویر زیر اقدام نمایید:

 

 

 

نکته: همانطور که در شکل فوق مشاهده می نمایید، انجام تنظیمات مرتبط با قابلیت Network Connectivity Status Indicator در Group Policy تنها در سیستم عامل های Windows 7 و Windows Server 2008 R2 کاربرد دارد. این در حالیست که چنین پالیسی در خصوص سیستم عامل های Windows Vista و Windows Server 2008 وجود ندارد.

 

در شکل زیر رفتار یک کلاینت را بعد از اعمال شدن این پالیسی مشاهده می نمایید: