x
تبلیغات

اگر چنانچه بخواهیم عملیات replication میان دامین کنترلرهای موجود در یک شبکه را مانیتور نماییم، با حجم زیادی از ابزارهای گوناگون مواجه خواهیم شد. مشکل اغلب این ابزارها آنست که به منظور انجام این عملیات پایش، می بایست آنها را به صورت دستی به اجرا درآورده و همچنین نتایج حاصل شده از اجرای آنها به صورت خودکار برای ما به نمایش در نخواهد آمد. اما در این خصوص جالب است که بدانید، می توان با استفاده از قابلیت Advanced Audit Policy اقدام به مانیتور نمودن خودکار فعالیت های مرتبط با عملیات replication نمود (جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قابلیت Advanced Audit Policy، اینجا را کلیک کنید). بدین ترتیب می توانیم با مراجعه به Event Viewer متوجه شویم که آیا عملیات replication در حال انجام است و یا به دلایلی متوقف شده است. نکته قابل توجه آنست که می توان با استفاده از قابلیت های موجود در Event Viewer کاری کرد که در صورت وجود توقف در انجام عملیات replication، این موضوع به نحوی به اطلاع مدیر شبکه برسد (به عنوان مثال از طریق ایمیل)!

 

به منظور فعال نمودن قابلیت Advanced Audit Policy جهت مانیتور نمودن فعالیت های مرتبط با عملیات replication کافیست در پالیسی مربوط به Default Domain Controllers Policy اقدام به انجام فعالیت های زیر نماییم:

 

 

 

با اعمال شدن تغییرات فوق بر روی دامین کنترلرهای موجود، هنگامی که عملیات replication با موفقیت به انجام رسد، با دو رخداد زیر مواجه هستیم:

 

نکته: به منظور مشاهده این رخدادها می بایست به قسمت Security در Event Viewer مراجعه نمایید.

 

 

رخداد فوق آغاز عملیات replication را به ثبت می رساند.

 

 

رخداد فوق پایان عملیات را به ثبت می رساند (چه موفقیت آمیز و چه غیر موفقیت آمیز). اگر چنانچه عملیات replication با موفقیت به انجام رسد، همانند تصویر فوق، شاهد نمایش عبارت Audit Success خواهیم بود. همچنین در رخداد موفقیت آمیز، عدد 0 در مقابل فیلد Status Code ظاهر می شود. به شکل زیر نگاه کنید:

 

 

اگر چنانچه عملیات replication با موفیت به انجام نرسد، همانند شکل زیر، شاهد نمایش عبارت Audit Failure خواهیم بود:

 

 

همچنین در رخداد فوق، عدد 1726 در مقابل فیلد Status Code ظاهر می شود. به شکل زیر نگاه کنید: