x
تبلیغات

News

 

عبارت «پردازش ابری» (Cloud Computing) همه جا هست، برای توضیح ساده در این مورد باید گفت که پردازش ابری یعنی اینکه نگه‌داری و دسترسی به داده‌ها و برنامه‌ها به جای اینکه فقط به رایانه‌ی شما محدود باشد، در سراسر اینترنت در دسترس قرار بگیرد. کلود را می‌توان استعاره‌ای برای اینترنت دانست.

 

مرکز مدیریت امداد وهماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای با اعلام هشدار به کاربران برای به‌روزرسانی سیستم‌ عامل پیش‌بینی کرد که ممکن است اتفاقاتی شبیه بروز باج افزار سایبری واناکرای مجدد رخ دهد.

 

آیا بعد از مرگ دوست دارید شبح دیجیتال شما همچنان در شبکه‌های مجازی پرسه بزند، با دوستان گپی در فیسبوک بزند، عکسی در اینستاگرام بگذارد و کانال تلگرامی خود را به روز کند یا خاطرات سفری دل‌انگیز را مرور کند؟

 

یک شرکت دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری استان فارس، سیستم‌های هوشمند منازل و ساختمان‌های مسکونی ارزان قیمت را تولید کرد.


دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که میکروبها اینترنت خاص خود را دارند.

 

قابلیت‌ها و ابزار پیش فرض ویندوز برای تهیه اسکرین شات را نمی‌توان از بهترین‌ها دانست. شاید Snipping Tools‌ و PrintScr برای اغلب کاربران کارایی لازم را داشته باشند، اما نمی‌توانند گزینه‌ی عالی برای کاربران حرفه‌ای باشند. این حرف را زمانی می‌توانیم بزنیم که پای یک حرفه‌ای نظیر اپلیکیشن ویندوزی ShareX‌ به وسط می‌آید.

 

دسترسی به فایل‌های ذخیره شده از طرق مختلف مانند گوشی‌های هوشمند موبایل‌، تبلت‌، لپ‌تاپ و هر دستگاهی که قابلیت اتصال به اینترنت را داشته باشد، امکان‌پذیر است‌.

 

موزیلا اخیرا وب سایتی را با نام «ارسال- Send» بارگذاری کرده است که باعث می‌شود کار ارسال فایل از شخصی به شخص دیگر بسیار آسان شود.

 

 با استفاده از تکنولوژی روز و انرژی پاک، درختان نخل هوشمند خورشیدی در شهر دوبی امارات متحده عربی، علاوه بر در اختیار گذاشتن سایه برای مردم، اینترنت وای فای موردنیاز آنها را نیز تامین می کنند.

 

شرکت فیسبوک دو ربات انسان‌نمای خود که از فناوری هوش مصنوعی بهره می‌بردند را به دلیل مکالمات عجیب و غریبی که با یکدیگر داشتند و تنها خودشان متوجه آن می‌شدند، از کار انداخت.