x
تبلیغات

vmware logo

در این مقاله قصد دارم که به خلاصه ایی از مراحل فعال، پیکربندی، تولید و انتقال یک ACE instance بپردازم. به مراحل زیر دقت کنید:

 

در یکی از پروژه ها که در حال حاضر هم درگیر آن هستم، مجبور به استفاده از راه حل VMware ACE شدم. لذا تصمیم گرفتم که این محصول ناآشنا و در عین حال بسیار پرکاربرد و قدرتمند شرکت VMware را در قالب مقالاتی که در روزهای آتی در سایت قرار خواهم داد، به علاقمندان معرفی کنم.

توجه داشته باشید که نصب VMware Tools بر روی توزیع های مختلف لینوکس ممکن است از یک روش واحد پیروی ننماید. در این مقاله قصد دارم که به چگونگی نصب VMware Tools بر روی Fedora Core بپردازم. مراحل انجام این کار به قرار زیر می باشد:

vmware logo

نرم افزار VMware Workstation قابلیتی را در اختیار کاربران قرار می دهد که با استفاده از آن می توان فهمید که آیا برای نسخه ایی که در حال حاضر بر روی یک کامپیوتر نصب شده است، بروزرسانی وجود دارد یا خیر. به منظور دسترسی به این قابلیت کافیست طبق شکل زیر اقدام کنید:

 

قبل از آغاز این مبحث جالب است که بدانید تنها سیستم عامل مایکروسافتی که نمی توان بر روی آن VMware Tools را نصب کرد، خانواده‌ی Windows 3.x می باشد.

آخرین نوشته های وبلاگ

معرفی نرم افزارهای کاربردی

Netwrix Event Log Manager

Netwrix Event Log Manager

با استفاده از این نرم افزار، می‌توانید رخدادهای به ثبت رسیده در Event Viewer سیستم های موجود در شبکه خود را به صورت متمرکز، بر روی سیستمی که این نرم افزار بر روی آن نصب شده است، مشاهده و یا آرشیو نمایید. همچنین این ابزار این امکان را در اختیار شما می گذارد که بتوانید از ثبت یک رخداد خاص، اطلاع حاصل کنید. به عبارت دیگر، می توانید این نرم افزار را به گونه ای پیکربندی کنید که در صورت ثبت یک رخداد خاص در یک سیستم، این موضوع به اطلاع شما برسد.

اطلاعات بیشتر

چگونگی انتقال فولدر Content به مکانی دیگر در سرویس Application Virtualization Server

چگونگی انتقال فولدر Content به مکانی دیگر در سرویس Application Virtualization Server

 در تمامی منابع موجود در خصوص سرویس App-V، به این نکته اشاره شده است که بهتر است فولدر content را که مکانی جهت ذخیره سازی نرم افزارهایی که مایل به در اختیار قرار دادن آنها به کاربران مورد نظر خود می باشیم، را به مکان دیگری غیر از محل پیش فرض آن که در فولدر Program Files می باشد، انتقال دهیم. اما در هیچکدام از این منابع به چگونگی انجام صحیح این عملیات اشاره نشده است. همچنین می توانیم چندین وب سایت را نیز در این خصوص یافته، اما مطالب آنها بسیار قدیمی بوده و یا آنکه کاربردی در سناریوهایی که App-V را بر روی سروری با سیستم عامل Windows Server 2008 R2 نصب نموده باشیم، ندارد. لذا در این خصوص مقاله پیش رو را به خدمت علاقمندان تقدیم نموده تا برخلاف اینجانب که زمان نسبتا زیادی را صرف اجرای چنین سناریوی نمودم، براحتی بتوانند چنین کاری را انجام دهند.

اطلاعات بیشتر

امکان نصب App-V Desktop Client بر روی کامپیوتری که App-V Sequencer نصب شده است، امکان پذیر نمی باشد

امکان نصب App-V Desktop Client بر روی کامپیوتری که App-V Sequencer نصب شده است، امکان پذیر نمی باشد

فرض کنید که بر روی کامپیوتری ابزار App-V Sequencer را نصب نموده اید. در این حالت اگر چنانچه بخواهید بر روی همان سیستم، ابزار App-V Desktop Client را نصب کنید، با پیغام خطای زیر مواجه خواهید شد:

اطلاعات بیشتر

نکته ایی در خصوص کنسول Application Virtualization Management Console

نکته ایی در خصوص کنسول Application Virtualization Management Console

فرض کنید که در کنسول Application Virtualization Management Console، به اشتباه دو snap-in مشابه اضافه نموده اید. به شکل زیر نگاه کنید:

اطلاعات بیشتر

خبرنامه

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات، آدرس پست الکترونیکی (ایمیل) خود را در کادر فوق وارد نمایید.