x
تبلیغات

Virtualization

اگر چنانچه در هنگام نصب vSphere، تنظیمات مربوط به DNS را انجام نداده اید و یا آنکه مایلید از طریق محیط کامندی تنظیمات انجام شده را تغییر دهید، براحتی می توانید این کار را انجام دهید.

یکی از راه های مدیریت vSphere 4 استفاده از محیط کامندی آن می باشد. شما می توانید به راحتی از راه دور و با استفاده از پروتکل SSH به محیط کامندی vSphere دسترسی پیدا کنید. امروز هنگامی که می خواستم این قابلیت را تست نمایم به نکته جالبی برخورد کردم.

امروز هنگامی که داشتم تنظیمات مربوط به ODBC DSN را بر روی سرور vCenter Server 4 انجام می دادم، در مرحله نمایش database های موجود در back-end database server، پیغام خطای نمایش داده شده در شکل زیر بر روی صفحه نمایش ظاهر گردید:

ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که Hyper-V از چه سیستم عامل هایی به عنوان سیستم عامل میهمان، پشتیبانی می نماید. جهت بدست آوردن لیست این سیستم عامل ها، اینجا را کلیک کنید.

vmware logo

نرم افزار VMware Workstation قابلیتی را در اختیار کاربران قرار می دهد که با استفاده از آن می توان فهمید که آیا برای نسخه ایی که در حال حاضر بر روی یک کامپیوتر نصب شده است، بروزرسانی وجود دارد یا خیر. به منظور دسترسی به این قابلیت کافیست طبق شکل زیر اقدام کنید:

معرفی نرم افزارهای کاربردی

Netwrix Event Log Manager

Netwrix Event Log Manager

با استفاده از این نرم افزار، می‌توانید رخدادهای به ثبت رسیده در Event Viewer سیستم های موجود در شبکه خود را به صورت متمرکز، بر روی سیستمی که این نرم افزار بر روی آن نصب شده است، مشاهده و یا آرشیو نمایید. همچنین این ابزار این امکان را در اختیار شما می گذارد که بتوانید از ثبت یک رخداد خاص، اطلاع حاصل کنید. به عبارت دیگر، می توانید این نرم افزار را به گونه ای پیکربندی کنید که در صورت ثبت یک رخداد خاص در یک سیستم، این موضوع به اطلاع شما برسد.

اطلاعات بیشتر

خبرنامه

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات، آدرس پست الکترونیکی (ایمیل) خود را در کادر فوق وارد نمایید.