x
تبلیغات

چند روز پیش وقتی داشتم یک کامپیوتر را با استفاده از نرم افزار Microsoft Baseline Security Analyzer و یا به اختصار MBSA مورد بررسی قرار می دادم، با پیغام خطای زیر مواجه شدم. به شکل زیر نگاه کنید:

Windows Logo

همانطور که در مقاله ایی که در خصوص معرفی سرویس BITS بدان اشاره شد (جهت دسترسی به این مقاله اینجا را کلیک کنید)، مایکروسافت پیشنهاد می نماید که به منظور مدیریت سرویس BITS به جای استفاده از دستور bitsadmin از PoweShell استفاده نماییم. همچنین اشاره شد که به منظور استفاده از PowerShell در این حالت، ابتدا می بایست cmdletsهای مرتبط با مدیریت سرویس BITS را در پوسته PoweShell بارگذاری نماییم. در این مقاله قصد دارم که به چگونگی لیست cmdletsهای مرتبط با مدیریت سرویس BITS از طریق PowerShell اشاره کنم.

این مقاله از آن جهت نگاشته شده است که یکی از کاربران فروم درخواستی مبنی بر معرفی روش های پیکربندی کلاینت ها جهت استفاده از سرویس WSUS از این جانب داشت. در این خصوص می بایست بدانیم که به طور کلی می توان از سه روش جهت پیکربندی کلاینت ها استفاه نمود که انتخاب آنها می بایست بر اساس نیازمندی های آنها و وجود شرایطی مبنی بر پیاده سازی آنها می باشد. این روش ها عبارتند از:

Windows Logo

Background Intelligent Transfer Service و یا به اختصار BITS سرویسی جهت ارسال و یا دریافت فایل از اینترنت بوده که تنها در زمانی اقدام به فعالیت می نماید که پهنای باند شبکه در اختیار نرم افزار دیگری نباشد. به عبارت دیگر فرض کنید که می خواهید فایلی را از یک وب سایت دریافت کنید. اگر چنانچه دریافت فایل مذکور را به سرویس BITS بسپارید، تنها زمانی این سرویس اقدام به دریافت فایل می نماید که پهنای باند موجود در اختیار نرم افزار دیگری نباشد. بدین ترتیب می توانید فایل مورد نظر را به گونه ایی دریافت کنید که کمترین تاثیر را بر دیگر نرم افزاری موجود بر روی سیستم داشته باشد. به عنوان مثال فرض کنید که با استفاده از نرم افزار Internet Explorer در حال دانلود یک فایل از اینترنت هستید. اگر چنانچه در این شرایط با استفاده از سرویس BITS بخواهیم فایل دیگری را از اینترنت دانلود نماییم، عملیات دانلود در این شرایط تا زمانی که دانلود فایل مورد نظر از طریق Internet Explorer به اتمام نرسیده باشد، آغاز نمی گردد.

Windows Logo

شما می توانید سرویس WSUS موجود در شبکه خود را از طریق نصب کنسول مدیریتی این سرویس بر روی Windows 7 نیز مدیریت نمایید. تنها پیشنیاز انجام این عملیات، نصب Microsoft Report Viewer 2008 می باشد (جهت دانلود آخرین نسخه از Report Viewer 2008، اینجا را کلیک کنید). بعد از دانلود Report Viewer 2008، همانند مراحل زیر آن را نصب نموده و سپس اقدام به نصب کنسول مدیریتی سرویس WSUS نمایید. به تصاویر زیر نگاه کنید:

آخرین نوشته های وبلاگ

معرفی نرم افزارهای کاربردی

Netwrix Event Log Manager

Netwrix Event Log Manager

با استفاده از این نرم افزار، می‌توانید رخدادهای به ثبت رسیده در Event Viewer سیستم های موجود در شبکه خود را به صورت متمرکز، بر روی سیستمی که این نرم افزار بر روی آن نصب شده است، مشاهده و یا آرشیو نمایید. همچنین این ابزار این امکان را در اختیار شما می گذارد که بتوانید از ثبت یک رخداد خاص، اطلاع حاصل کنید. به عبارت دیگر، می توانید این نرم افزار را به گونه ای پیکربندی کنید که در صورت ثبت یک رخداد خاص در یک سیستم، این موضوع به اطلاع شما برسد.

اطلاعات بیشتر

چگونگی انتقال فولدر Content به مکانی دیگر در سرویس Application Virtualization Server

چگونگی انتقال فولدر Content به مکانی دیگر در سرویس Application Virtualization Server

 در تمامی منابع موجود در خصوص سرویس App-V، به این نکته اشاره شده است که بهتر است فولدر content را که مکانی جهت ذخیره سازی نرم افزارهایی که مایل به در اختیار قرار دادن آنها به کاربران مورد نظر خود می باشیم، را به مکان دیگری غیر از محل پیش فرض آن که در فولدر Program Files می باشد، انتقال دهیم. اما در هیچکدام از این منابع به چگونگی انجام صحیح این عملیات اشاره نشده است. همچنین می توانیم چندین وب سایت را نیز در این خصوص یافته، اما مطالب آنها بسیار قدیمی بوده و یا آنکه کاربردی در سناریوهایی که App-V را بر روی سروری با سیستم عامل Windows Server 2008 R2 نصب نموده باشیم، ندارد. لذا در این خصوص مقاله پیش رو را به خدمت علاقمندان تقدیم نموده تا برخلاف اینجانب که زمان نسبتا زیادی را صرف اجرای چنین سناریوی نمودم، براحتی بتوانند چنین کاری را انجام دهند.

اطلاعات بیشتر

امکان نصب App-V Desktop Client بر روی کامپیوتری که App-V Sequencer نصب شده است، امکان پذیر نمی باشد

امکان نصب App-V Desktop Client بر روی کامپیوتری که App-V Sequencer نصب شده است، امکان پذیر نمی باشد

فرض کنید که بر روی کامپیوتری ابزار App-V Sequencer را نصب نموده اید. در این حالت اگر چنانچه بخواهید بر روی همان سیستم، ابزار App-V Desktop Client را نصب کنید، با پیغام خطای زیر مواجه خواهید شد:

اطلاعات بیشتر

نکته ایی در خصوص کنسول Application Virtualization Management Console

نکته ایی در خصوص کنسول Application Virtualization Management Console

فرض کنید که در کنسول Application Virtualization Management Console، به اشتباه دو snap-in مشابه اضافه نموده اید. به شکل زیر نگاه کنید:

اطلاعات بیشتر

خبرنامه

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات، آدرس پست الکترونیکی (ایمیل) خود را در کادر فوق وارد نمایید.