x
تبلیغات

همانطور که می دانید سرویس DHCP به منظور ذخیره سازی اطلاعات خود از یک پایگاه داده استفاده می نماید (به شکل زیر نگاه کنید). هر کجا که نامی از پایگاه داده به میان آید، نگهداری و مرتب سازی محتویات آن امری اجتناب ناپذیر بوده و پایگاه داده سرویس DHCP نیز از این امر مستثنا نیست. همچنین توجه داشته باشید که مرتب سازی پایگاه داده سرویس DHCP باعث بهبود در عملکرد این سرویس و همچنین باعث پیشگیری نمودن از بوجود آمدن بعضی از رخدادهای مشکل ساز برای این سرویس خواهد شد.

 

 

خوشبختانه مایکروسافت ابزاری را در اختیار کاربران قرار داده است که بواسطه آن می توان براحتی و با سرعت بالا، پایگاه داده سرویس DHCP را مرتب سازی نمود. این ابزار jetpack نام داشته و به صورت خودکار با نصب سرویس DHCP، نصب می گردد. در این مقاله قصد دارم که به چگونگی استفاده از این ابزار جهت مرتب سازی پایگاه داده سرویس DHCP بپردازم.

 

نکته: توجه داشته باشید که مرتب سازی این پایگاه داده به صورت خودکار توسط سرویس DHCP به انجام می رسد. اما از آنجایی که مرتب سازی پایگاه داده سرویس DHCP با استفاده از ابزار فوق کارایی بالاتری نصبت به مرتب سازی خودکار دارد، لذا پیشنهاد می گردد که در فواصل زمانی مرتب، این عملیات با استفاده از ابزار jetpack به انجام رسد.

 

به منظور مرتب سازی پایگاه داده سرویس DHCP با استفاده از ابزار jetpack، کافیست طبق شکل زیر اقدام نمایید:

 

 

روش عملکرد این ابزار به قرار زیر است:

 

1. ابتدا فایلی با نام tmp.mdb در مسیر مورد نظر ایجاد گردیده و سپس محتویات پایگاه داده سرویس DHCP به صورت مدیریت شده در این فایل قرار داده می شود.

 

2. فایل dhcp.mdb حذف می گردد.

 

3. نام فایل tmp.mdb به dhcp.mdb تغییر نام یافته و بدین ترتیب عملیات مرتب سازی به پایان می رسد.

 

آخرین نوشته های وبلاگ

معرفی نرم افزارهای کاربردی

Netwrix Event Log Manager

Netwrix Event Log Manager

با استفاده از این نرم افزار، می‌توانید رخدادهای به ثبت رسیده در Event Viewer سیستم های موجود در شبکه خود را به صورت متمرکز، بر روی سیستمی که این نرم افزار بر روی آن نصب شده است، مشاهده و یا آرشیو نمایید. همچنین این ابزار این امکان را در اختیار شما می گذارد که بتوانید از ثبت یک رخداد خاص، اطلاع حاصل کنید. به عبارت دیگر، می توانید این نرم افزار را به گونه ای پیکربندی کنید که در صورت ثبت یک رخداد خاص در یک سیستم، این موضوع به اطلاع شما برسد.

اطلاعات بیشتر

چگونگی انتقال فولدر Content به مکانی دیگر در سرویس Application Virtualization Server

چگونگی انتقال فولدر Content به مکانی دیگر در سرویس Application Virtualization Server

 در تمامی منابع موجود در خصوص سرویس App-V، به این نکته اشاره شده است که بهتر است فولدر content را که مکانی جهت ذخیره سازی نرم افزارهایی که مایل به در اختیار قرار دادن آنها به کاربران مورد نظر خود می باشیم، را به مکان دیگری غیر از محل پیش فرض آن که در فولدر Program Files می باشد، انتقال دهیم. اما در هیچکدام از این منابع به چگونگی انجام صحیح این عملیات اشاره نشده است. همچنین می توانیم چندین وب سایت را نیز در این خصوص یافته، اما مطالب آنها بسیار قدیمی بوده و یا آنکه کاربردی در سناریوهایی که App-V را بر روی سروری با سیستم عامل Windows Server 2008 R2 نصب نموده باشیم، ندارد. لذا در این خصوص مقاله پیش رو را به خدمت علاقمندان تقدیم نموده تا برخلاف اینجانب که زمان نسبتا زیادی را صرف اجرای چنین سناریوی نمودم، براحتی بتوانند چنین کاری را انجام دهند.

اطلاعات بیشتر

امکان نصب App-V Desktop Client بر روی کامپیوتری که App-V Sequencer نصب شده است، امکان پذیر نمی باشد

امکان نصب App-V Desktop Client بر روی کامپیوتری که App-V Sequencer نصب شده است، امکان پذیر نمی باشد

فرض کنید که بر روی کامپیوتری ابزار App-V Sequencer را نصب نموده اید. در این حالت اگر چنانچه بخواهید بر روی همان سیستم، ابزار App-V Desktop Client را نصب کنید، با پیغام خطای زیر مواجه خواهید شد:

اطلاعات بیشتر

نکته ایی در خصوص کنسول Application Virtualization Management Console

نکته ایی در خصوص کنسول Application Virtualization Management Console

فرض کنید که در کنسول Application Virtualization Management Console، به اشتباه دو snap-in مشابه اضافه نموده اید. به شکل زیر نگاه کنید:

اطلاعات بیشتر

خبرنامه

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات، آدرس پست الکترونیکی (ایمیل) خود را در کادر فوق وارد نمایید.