x
تبلیغات

Windows Server

همانطور که می دانید، پروتکل NTLM توسط مایکروسافت ارائه شده است و تا کنون نسخه های گوناگونی برای آن تولید شده است. آخرین نسخه ارائه شده از سوی مایکروسافت نسخه 2 بوده و توان امنیتی این پروتکل به طرز قابل توجهی نصبت به نسخه های قبلی افزایش یافته است. اگر چه می توان ادعا نمود که جدیدترین نسخه از NTLM به عنوان یک پروتکل امن در نظر گرفته می شود، اما این بدان معنا نیست که پروتکل امن دیگری را سیستم عامل های مایکروسافتی پشتیبانی نمی نمایند. به عنوان مثال سیستم عامل های مایکروسافتی از پروتکل بسیار امن دیگری با نام Kerberos سود می جویند که بسیار امنتر از NTLM می باشد.

فرض کنید که دستوری را در PowerShell به اجرا در آورده اید که نتیجه آن نمایش حجم زیادی از اطلاعات بر روی صفحه نمایش می باشد. در این حالت می توانید نحوه نمایش این اطلاعات را مدیریت نمایید. به منظور متوقف نمودن موقتی اجرای دستور می توانید از ترکیب کلیدهای Ctrl و S استفاده نمایید. بدین ترتیب اجرای دستور به صورت موقتی متوقف خواهد شد. حال به منظور اجرای دوباره دستور می توانید از همین ترکیب کلیدها استفاده کنید.

همانطور که می دانید، به منظور وارد شدن به محیط PowerShell می توانید از دستور PowerShell استفاده کنید. در این حالت متن زیر را در هر بار اجرا نمودن دستور PowerShell مشاهده خواهید نمود:

فرض کنید که در محیط کامندی Windows هستید. در این حالت به منظور وارد شدن به محیط PowerShell می توانید دستور PowerShell را به اجرا در آورید. به مثال زیر نگاه کنید:

فرض کنید که ابزار Windows Server Backup را به گونه ایی پیکربندی نموده اید که از محتویات یک فولدر پشتیبان تهیه نماید. فرض کنید که این عملیات با موفقیت به انجام رسیده است. جالب است که بدانید ابزار Windows Server Backup قابلیتی را در اختیار شما قرار می دهد که بتوانید لیستی از فایل ها و یا فولدرهای پشتیبان گرفته شده را مشاهده نمایید. لطفا به تصاویر زیر نگاه کنید:

معرفی نرم افزارهای کاربردی

Netwrix Event Log Manager

Netwrix Event Log Manager

با استفاده از این نرم افزار، می‌توانید رخدادهای به ثبت رسیده در Event Viewer سیستم های موجود در شبکه خود را به صورت متمرکز، بر روی سیستمی که این نرم افزار بر روی آن نصب شده است، مشاهده و یا آرشیو نمایید. همچنین این ابزار این امکان را در اختیار شما می گذارد که بتوانید از ثبت یک رخداد خاص، اطلاع حاصل کنید. به عبارت دیگر، می توانید این نرم افزار را به گونه ای پیکربندی کنید که در صورت ثبت یک رخداد خاص در یک سیستم، این موضوع به اطلاع شما برسد.

اطلاعات بیشتر

خبرنامه

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات، آدرس پست الکترونیکی (ایمیل) خود را در کادر فوق وارد نمایید.