x
تبلیغات

PowerShell

Powershell Top Image


نسخه سوم از Windows PowerShell بر روی اکثر نسخه های سیستم عامل Windows وجود دارد. به عبارت دیگر، این نسخه از PowerShell، بر روی سیستم عامل های Windows 7، Windows Server 2008 و سیستم عامل های جدیدتر، به صورت پیش فرض در اختیار قرار داده شده است.

powershell

جالب است که بدانید، Windows PowerShell اولین تلاش مایکروسافت برای ارائه راه حلی جهت خودکار سازی (automation) فعالیت های مدیریتی نمی باشد.

 یکی از رایج ترین و متداول ترین روش های تست ارتباط شبکه، دستور بسیار معروف و محبوب Ping است. بطور مثال وقتی شما می خواهید مطمئن شوید سروری که در حال ارائه سرویس است در حال حاضر در دسترس می باشد، یا برای تست کارکرد صحیح اینترنت اقدام به استفاده از دستور Ping می کنید.

Windows Logo

همانطور که می دانید PowerShell 2.0 به صورت پیش فرض بر روی سیستم عامل های Windows Server 2008 R2 و Windows 7 ارائه شده است. اما خوشبختانه می توان PowerShell 2.0 را بر روی دیگر سیستم عامل های قدیمی تر نیز نصب و راه اندازی نمود (جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سیستم عامل های مورد نیاز جهت پشتیبانی از PowerShell 2.0، اینجا را کلیک کنید).

فرض کنید که می خواهید به تعداد زیاد اکانت کاربری در Active Directory ایجاد کرده و برای سناریوهای مختلفی از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال در حال آموزش مباحث مرتبط با ایجاد Mailbox برای کاربران در Exchange Server بوده و لذا می خواهید در کمترین زمان ممکن اقدام به ایجاد چندین کاربر در Active Directory نمایید. بدین منظور اسکریپتی توسط یکی از متخصصین سیستم های مایکروسافتی ارائه شده است که بواسطه آن می توانید چیزی در حدود 300 کاربر در کمتر از 30 ثانیه ایجاد کنید. جهت دریافت این اسکرپیت، اینجا را کلیک کنید.