x
تبلیغات

PowerShell

Windows Logo

همانطور که می دانید PowerShell 2.0 به صورت پیش فرض بر روی سیستم عامل های Windows Server 2008 R2 و Windows 7 ارائه شده است. اما خوشبختانه می توان PowerShell 2.0 را بر روی دیگر سیستم عامل های قدیمی تر نیز نصب و راه اندازی نمود (جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سیستم عامل های مورد نیاز جهت پشتیبانی از PowerShell 2.0، اینجا را کلیک کنید).

فرض کنید که می خواهید به تعداد زیاد اکانت کاربری در Active Directory ایجاد کرده و برای سناریوهای مختلفی از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال در حال آموزش مباحث مرتبط با ایجاد Mailbox برای کاربران در Exchange Server بوده و لذا می خواهید در کمترین زمان ممکن اقدام به ایجاد چندین کاربر در Active Directory نمایید. بدین منظور اسکریپتی توسط یکی از متخصصین سیستم های مایکروسافتی ارائه شده است که بواسطه آن می توانید چیزی در حدود 300 کاربر در کمتر از 30 ثانیه ایجاد کنید. جهت دریافت این اسکرپیت، اینجا را کلیک کنید.

Windows Logo

همانطور که می دانید، Windows Server 2008 R2 و Windows 7 به صورت پیش فرض دارای PowerShell 2.0 می باشند و این در حالیست که در دیگر سیستم عامل های موجود می بایست آن را به صورت مجزا نصب کنید. حال ممکن است این سوال برای شما پیش آید که نصب PowerShell 2.0 بر روی چه سیستم عامل هایی پشتیبانی می گردد؟ در پاسخ می توانید به لیست سیستم عامل های مورد پشتیبانی نگاه کنید:

همانطور که می دانید، یکی از روش های دسترسی به محیط PowerShell، استفاده از پنجره Run می باشد. لطفا به شکل زیر نگاه کنید:

اگر چنانچه به دلایلی مایل به از نصب خارج کردن PowerShell 1.0 از روی سیستمی با سیستم عامل Windows Server 2003 و یا Windows XP هستید، می بایست طبق تصاویر زیر عمل کنید:

معرفی نرم افزارهای کاربردی

Netwrix Event Log Manager

Netwrix Event Log Manager

با استفاده از این نرم افزار، می‌توانید رخدادهای به ثبت رسیده در Event Viewer سیستم های موجود در شبکه خود را به صورت متمرکز، بر روی سیستمی که این نرم افزار بر روی آن نصب شده است، مشاهده و یا آرشیو نمایید. همچنین این ابزار این امکان را در اختیار شما می گذارد که بتوانید از ثبت یک رخداد خاص، اطلاع حاصل کنید. به عبارت دیگر، می توانید این نرم افزار را به گونه ای پیکربندی کنید که در صورت ثبت یک رخداد خاص در یک سیستم، این موضوع به اطلاع شما برسد.

اطلاعات بیشتر

خبرنامه

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات، آدرس پست الکترونیکی (ایمیل) خود را در کادر فوق وارد نمایید.