x
تبلیغات

فرض کنید که می خواهید Outlook 2007 را به گونه ایی پیکربندی نمایید که از Exchange به عنوان Mail Server استفاده کند. در این حالت ممکن است در حین انجام عملیات پیکربندی، با پیغام خطای زیر مواجه شوید:

مایکروسافت تغییرات بنیادینی در خصوص نصب Office 2007 در مقایسه با Office 2003 از طریق Group Policy لحاظ نموده است. این تغییرات در اکثر موارد مشکل ساز بوده و به گونه ایی در نظر گرفته شده است که بهتر است جهت نصب Office 2007 بر روی کلاینت های موجود در شبکه، از روشی غیر از Group Policy استفاده شود! در ادامه به این تغییرات و تجربیات اینجانب در این خصوص اشاره می نمایم. توجه داشته باشید که این تجربیات در یکی از پروژه های اینجانب در خصوص ارتقاء Office 2003 به Office 2007 در یکی از سازمان های بزرگ، بدست آمده است.

office logo

اگر چنانچه بر روی کلاینتی با سیستم عامل Windows XP، نرم افزار Office 2003 و یا Office 2007 را نصب کنید، ممکن است بعد از اتمام عملیات نصب با رخداد نمایش داده شده در شکل زیر مواجه شوید:

office logo

یکی از دغدغه های مدیران شبکه در خصوص ارتقاء از Office 2003 به Office 2007، تغییرات بسیار زیاد Office 2007 در نحوه دسترسی به ابزارها در مقایسه با Office 2003 می باشد. این دغدغه از این موضوع ناشی می گردد که کاربران با محیط Office 2003 به مدت زیادی کار کرده اند و لذا وادار نمودن آنها به استفاده از محیط بسیار تغییر یافته Office 2007، ممکن است امری زمانبر برای آنها باشد. لذا در این خصوص مقاومت هایی نیز از سوی کاربران مشاهده می گردد. در این خصوص نیز مایکروسافت تدابیری را اندیشیده است. مایکروسافت با ارائه نرم افزاری به نام Microsoft Office 2007 Help Tab، خود، آموزش کاربران را در خصوص استفاده از محیط Office 2007 بر عهده گرفته است.

office logo

اگر چنانچه در هنگام کار با نرم افزارهای خانواده Microsoft Office مشکلات عجیب و غریبی را مشاهده می کنید، اولین قدم در عیب یابی مشکل و یا مشکلات بوجود آمده، اجرای محصول مورد نظر خود، در حال Safe Mode می باشد. بدین ترتیب تمامی اجزای غیر ضروری محصول مورد نظر شما، در هنگام اجرا، غیر فعال خواهند شد. قبلا در این خصوص سناریویی در سایت قرار گرفته است. جهت دسترسی به این مقاله اینجا را کلیک کنید.

آخرین نوشته های وبلاگ

معرفی نرم افزارهای کاربردی

Netwrix Event Log Manager

Netwrix Event Log Manager

با استفاده از این نرم افزار، می‌توانید رخدادهای به ثبت رسیده در Event Viewer سیستم های موجود در شبکه خود را به صورت متمرکز، بر روی سیستمی که این نرم افزار بر روی آن نصب شده است، مشاهده و یا آرشیو نمایید. همچنین این ابزار این امکان را در اختیار شما می گذارد که بتوانید از ثبت یک رخداد خاص، اطلاع حاصل کنید. به عبارت دیگر، می توانید این نرم افزار را به گونه ای پیکربندی کنید که در صورت ثبت یک رخداد خاص در یک سیستم، این موضوع به اطلاع شما برسد.

اطلاعات بیشتر

چگونگی انتقال فولدر Content به مکانی دیگر در سرویس Application Virtualization Server

چگونگی انتقال فولدر Content به مکانی دیگر در سرویس Application Virtualization Server

 در تمامی منابع موجود در خصوص سرویس App-V، به این نکته اشاره شده است که بهتر است فولدر content را که مکانی جهت ذخیره سازی نرم افزارهایی که مایل به در اختیار قرار دادن آنها به کاربران مورد نظر خود می باشیم، را به مکان دیگری غیر از محل پیش فرض آن که در فولدر Program Files می باشد، انتقال دهیم. اما در هیچکدام از این منابع به چگونگی انجام صحیح این عملیات اشاره نشده است. همچنین می توانیم چندین وب سایت را نیز در این خصوص یافته، اما مطالب آنها بسیار قدیمی بوده و یا آنکه کاربردی در سناریوهایی که App-V را بر روی سروری با سیستم عامل Windows Server 2008 R2 نصب نموده باشیم، ندارد. لذا در این خصوص مقاله پیش رو را به خدمت علاقمندان تقدیم نموده تا برخلاف اینجانب که زمان نسبتا زیادی را صرف اجرای چنین سناریوی نمودم، براحتی بتوانند چنین کاری را انجام دهند.

اطلاعات بیشتر

امکان نصب App-V Desktop Client بر روی کامپیوتری که App-V Sequencer نصب شده است، امکان پذیر نمی باشد

امکان نصب App-V Desktop Client بر روی کامپیوتری که App-V Sequencer نصب شده است، امکان پذیر نمی باشد

فرض کنید که بر روی کامپیوتری ابزار App-V Sequencer را نصب نموده اید. در این حالت اگر چنانچه بخواهید بر روی همان سیستم، ابزار App-V Desktop Client را نصب کنید، با پیغام خطای زیر مواجه خواهید شد:

اطلاعات بیشتر

نکته ایی در خصوص کنسول Application Virtualization Management Console

نکته ایی در خصوص کنسول Application Virtualization Management Console

فرض کنید که در کنسول Application Virtualization Management Console، به اشتباه دو snap-in مشابه اضافه نموده اید. به شکل زیر نگاه کنید:

اطلاعات بیشتر

خبرنامه

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات، آدرس پست الکترونیکی (ایمیل) خود را در کادر فوق وارد نمایید.