x
تبلیغات

Office

در نرم افزار Outlook امکانی موجود است تا کاربر بتواند تاریخچه ای از تمامی مکالمات خویش در Skype for Business Client، اعم از IM Chat، Voice Call،Video Call  و ... را مشاهده نماید. این تاریخچه کمک زیادی به کاربر در زمینه نگهداری سوابق مکالمات Skype و برقراری ارتباط مجدد از همین قسمت می نماید.
دسترسی به فولدر Conversation History به شرح زیر امکان پذیر است:
1. ابتدا در قسمت Mail بر روی پوشه Conversation History کلیک نمایید.
2. تاریخچه مورد نظر را انتخاب نموده تا خلاصه ای از محتوی مکالمه را در پنل سمت راست مشاهده و یا در صورت نیاز به برقراری ارتباط اقدام نمایید.

 

Viewing the Conversation History Folder pic01

 

 

 

 

 

فرض کنید که می خواهید انجام یک فعالیت (task) را به چندین نفر به صورت همزمان، اختصاص دهید. در این خصوص می بایست توجه داشته باشید که Outlook، محدودیت های جدی در این خصوص دارد. هنگامی که فعالیت مورد نظر خود را به چندین نفر اختصاص می دهید، با پیغام زیر مواجه خواهید شد:

 

multiple task

 

جهت مرتفع نمودن این کمبود، می بایست نحوه تخصیص درخواست های خود به دیگران را تغییر دهید؛ به طوریکه فعالیت مورد نظر خود را به قسمت های مختلف تقسیم کرده، سپس هر کدام از آنها را به افراد مورد نظر تخصیص دهید. همچنین به منظور راحتی کار، برای هر فعالیت نامی مشابه انتخاب کنید تا به راحتی قابل تشخیص باشند. به عنوان مثال: آموزشOutlook 2013 : خانم شاه حسینی و آموزشOutlook 2013 : آقای میرزاده.

پوشه Missed Conversations در اکانت Outlook شما این امکان را فراهم می سازد که بتوانید تمامی مکالمات از دست رفته خود از جمله IM ها و تلفن های پاسخ داده نشده در نرم افزار Skype for Business را از این قسمت مشاهده نمایید و بتوانید از همین بخش به تعامل مجدد بپردازید بدون اینکه نیاز به مراجعه دوباره به نرم افزار Skype for Business را داشته باشید.
جهت مشاهده پوشه مذکور از قسمت Mail در زیر مجموعه Search Folders، گزینهMissed Conversations را انتخاب نمایید تا بتوانید لیست Conversion ها و همینطور جزئیاتشان را در صورت نیاز مشاهده نمایید.

1 Viewing the missed conversations folder

 

 

 

 

 

به منظور تعریف مسیر پیش فرض برای ذخیره فایل های الحاقی در Outlook، می بایست تغییراتی را در بخش رجیستری اعمال نمود، در ادامه چگونگی انجام این تغییرات بصورت تصویری تقدیم میگردد:

 

 

Change Outlooks Open or Save Attachments Folder 1

 

چگونگی انجام تغییر مسیر ذخیره سازی پیوست ها در Outlook بر اساس مراحل ذیل صورت می گیرد:
1. برای باز کردن رجیستری Windows key + R را فشرده و در پنجره باز شده Regedit را تایپ و در نهایت Ok نمایید.
2. حال به مسیر زیر بروید:
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Office\16.0\Outlook\Options
3. بر روی Option کلیک راست و سپس New String Value را انتخاب نموده و نام آن را DefaultPath بگذارید.
4. بر روی Default Path کلیک راست کرده و Modify را انتخاب نمایید.

 

Change Outlooks Open or Save Attachments Folder 2


5. مسیر فولدر مورد نظر خود، برای ذخیره فایل های الحاقی را در قسمت Value Data کپی و سپس Ok نمایید.
6. نهایتا برای اعمال تغییرات، نرم افزار Outlook خود را بسته و مجدد باز نمایید.
Outlook 2016
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Office\16.0\Outlook\Options
Outlook 2013
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Office\15.0\Outlook\Options

 

 

ممکن است در مواقعی بخواهید شخص و یا اشخاصی به لیست گیرندگان ایمیل تان اضافه شوند، با این تفاوت که آدرس ایمیل آن ها توسط گیرندگان قسمت To و Cc قابل مشاهده نباشد. در این حالت باید از گزینه Bcc و یا همان رونوشت مخفی استفاده نمایید.
برای استفاده از رونوشت مخفی به روش زیر عمل نمایید:

  • با فشردن همزمان کلیدهایCtrl+N یک ایمیل جدید ایجاد کنید.
  • از نوار ابزار بالای صفحه روی سربرگ Option کلیک کرده و در گروه Show Fields گزینه Bcc را انتخاب نمایید تا گزینه مذکور برای شما به نمایش گذاشته شود.

 

how to add bcc field to outlook 01

 

  • با کلیک برروی گزینه Bcc، لیست اشخاص و گروه ها نمایان می شود و شما می توانید شخص و یا اشخاص مورد نظر را در این قسمت اضافه نمایید.

 

how to add bcc field to outlook 02

 

 

معرفی نرم افزارهای کاربردی

Netwrix Event Log Manager

Netwrix Event Log Manager

با استفاده از این نرم افزار، می‌توانید رخدادهای به ثبت رسیده در Event Viewer سیستم های موجود در شبکه خود را به صورت متمرکز، بر روی سیستمی که این نرم افزار بر روی آن نصب شده است، مشاهده و یا آرشیو نمایید. همچنین این ابزار این امکان را در اختیار شما می گذارد که بتوانید از ثبت یک رخداد خاص، اطلاع حاصل کنید. به عبارت دیگر، می توانید این نرم افزار را به گونه ای پیکربندی کنید که در صورت ثبت یک رخداد خاص در یک سیستم، این موضوع به اطلاع شما برسد.

اطلاعات بیشتر

خبرنامه

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات، آدرس پست الکترونیکی (ایمیل) خود را در کادر فوق وارد نمایید.