x
تبلیغات

Skype For Business

گاهی اوقات نیاز است تا از در دسترس بودن (Online) شخص خاصی در برنامه Skype به سرعت آگاه شویم برای اطلاع رسانی آنلاین شدن شخص موردنظر می بایست تنظیماتی را در برنامه انجام دهیم:

وارد برنامه Skype شده و بر روی اسم شخص موردنظر کلیک راست کرده، گزینه Tag for Status Change Alerts را انتخاب نمایید.

 

Tag for change status 01


در این صورت با شروع فعالیت کاربر مربوطه بر روی سیستم (Online یا Offline) پیغامی همانند تصویر مشاهده خواهید کرد.

 

Tag for change status 02

در هنگام کار با Skype For Business 2015 شما می‌‌توانید از 3 طریق از برنامه خارج شوید که عبارتند از:
1. Sign Out
2. Exit
3. Close
3 مورد مذکور از قسمت Optionدر پنجره اصلی Skype و سپس انتخاب گزینه File قابل مشاهده می‌‌باشد.
 


همانطور که در تصویر بالا ملاحظه می‌‌کنید وضعیت کاربران شبکه از طریق دایره رنگی و نوشته ای که در جلوی نام آن ها وجود دارد قابل مشاهده است، که این وضعیت وابسته به حرکت Mouse می‌‌باشد. (به طور مثال کاربران Online با رنگ سبز و به صورتAvailable ‌و یا کاربران Offline با رنگ سفید و به صورت Offline نمایش داده می‌‌شوند.)
در ادامه به تشریح تفاوت هر یک از موارد می‌‌پردازیم.
1. Sign Out: با استفاده از این گزینه، Session مربوط به ID شما بسته شده اما نرم افزار Skype همچنان در سیستم باز مانده و پنجره Sing in ظاهر خواهد شد. در این قسمت شما می‌‌توانید ID جدیدی را برایLogin شدن وارد نمایید و همینطور از قسمت Sign in as وضعیت خود را تغییر دهید.

 


در این حالت وضعیت شما مطابق شکل زیر به صورتOffline و با رنگ سفید برای سایر کاربران شبکه نمایش داده خواهد شد.

 


2. Exit: با استفاده از این گزینه نرم افزار به طور کامل در سیستم شما بسته شده و تمامی Resource های مربوط به آن نیز آزاد می‌‌گردد.
3. Close: با استفاده از این گزینه صرفا پنجره Skype بسته می‌‌شود و بنابراین تمامی notification ها را دریافت خواهید کرد و در صورت لزوم می‌‌توانید از منوی Taskbar پنجره آن را مجدد باز و مشاهده نمایید. در این حالت وضعیت شما به صورت Available و با رنگ سبز نمایش داه می‌‌شود.

معرفی نرم افزارهای کاربردی

Netwrix Event Log Manager

Netwrix Event Log Manager

با استفاده از این نرم افزار، می‌توانید رخدادهای به ثبت رسیده در Event Viewer سیستم های موجود در شبکه خود را به صورت متمرکز، بر روی سیستمی که این نرم افزار بر روی آن نصب شده است، مشاهده و یا آرشیو نمایید. همچنین این ابزار این امکان را در اختیار شما می گذارد که بتوانید از ثبت یک رخداد خاص، اطلاع حاصل کنید. به عبارت دیگر، می توانید این نرم افزار را به گونه ای پیکربندی کنید که در صورت ثبت یک رخداد خاص در یک سیستم، این موضوع به اطلاع شما برسد.

اطلاعات بیشتر

خبرنامه

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات، آدرس پست الکترونیکی (ایمیل) خود را در کادر فوق وارد نمایید.