x
تبلیغات

به صورت پیش فرض هنگامی که شما Internet Explorer 8 را بر روی رایانه خود نصب نمایید، بعد از اجرا نمودن آن برای اولین بار، پیغام خوش آمد گویی برای شما به نمایش در خواهد آمد. به شکل زیر نگاه کنید:

 

 

بعد از انجام تنظیمات و یا حتی کلیک بر روی دگمه Ask Me Later، مشاهده خواهید نمود که یک زبانه در Internet Explorer گشوده شده و شما را به مشاهده وب سایت نمایش داده شده در شکل زیر ترغیب می نماید. به شکل زیر نگاه کنید:

 

 

اگر چنانچه شما مدیر شبکه سازمانی با تعداد کلاینت بالا هستید، ممکن است نمایش پنجره خوش آمد گویی و به دنبال آن، انجام تنظیمات مرتبط با آن برای کاربران شما سردرگمی ایجاد نماید. بدین منظور می توانید براحتی از طریق Group Policy باعث شوید که بعد از نصب Internet Explorer 8 و در اولین اجرای آن، پیغام خوش آمدگویی ظاهر نشده و در ادامه زبانه جدیدی در Internet Explorer گشوده نشود. به منظور انجام این کار کافیست طبق دستورالعمل زیر اقدام نمایید:

 

1. ابتدا می بایست فایل بروزرسانی شده مرتبط با سیاست های موجود در Internet Explorer 7 را از اینجا دانلود نمایید.

 

2. بعد از دانلود، به منظور دسترسی به فایل مذکور می بایست آن را بر روی دامین کنترلر خود نصب نمایید. به تصاویر زیر نگاه کنید:

 

 

 

 

 

اگر به مسیر نصب مراجعه نمایید، متوجه خواهید شد که تنها یک فایل در آن وجود دارد که عبارت است از: inetres.adm.

 

3. بعد از انجام مراحل فوق، این بار نوبت به import نمودن فایل بروزرسانی شده مرتبط با سیاست های موجود در Internet Explorer 7 که با نام inetres.adm شناخته می شود، در محلی که قرار است از طریق آن پالیسی مورد نظر اعمال گردد، نماییم. بدین منظور کافیست طبق تصاویر زیر اقدام نماییم:

 

 

 

 

 

 

 

 

با اعمال پالیسی فوق بر روی کلاینت ها و یا کاربران مورد نظر مشاهده خواهید نمود که پنجره خوش آمد گویی نمایش داده نخواهد شد.

 

لازم به ذکر است که می توان تنظیمات مشابهی را در قسمت User Configuration نیز به انجام رسانید.

 

آخرین نوشته های وبلاگ

معرفی نرم افزارهای کاربردی

Netwrix Event Log Manager

Netwrix Event Log Manager

با استفاده از این نرم افزار، می‌توانید رخدادهای به ثبت رسیده در Event Viewer سیستم های موجود در شبکه خود را به صورت متمرکز، بر روی سیستمی که این نرم افزار بر روی آن نصب شده است، مشاهده و یا آرشیو نمایید. همچنین این ابزار این امکان را در اختیار شما می گذارد که بتوانید از ثبت یک رخداد خاص، اطلاع حاصل کنید. به عبارت دیگر، می توانید این نرم افزار را به گونه ای پیکربندی کنید که در صورت ثبت یک رخداد خاص در یک سیستم، این موضوع به اطلاع شما برسد.

اطلاعات بیشتر

چگونگی انتقال فولدر Content به مکانی دیگر در سرویس Application Virtualization Server

چگونگی انتقال فولدر Content به مکانی دیگر در سرویس Application Virtualization Server

 در تمامی منابع موجود در خصوص سرویس App-V، به این نکته اشاره شده است که بهتر است فولدر content را که مکانی جهت ذخیره سازی نرم افزارهایی که مایل به در اختیار قرار دادن آنها به کاربران مورد نظر خود می باشیم، را به مکان دیگری غیر از محل پیش فرض آن که در فولدر Program Files می باشد، انتقال دهیم. اما در هیچکدام از این منابع به چگونگی انجام صحیح این عملیات اشاره نشده است. همچنین می توانیم چندین وب سایت را نیز در این خصوص یافته، اما مطالب آنها بسیار قدیمی بوده و یا آنکه کاربردی در سناریوهایی که App-V را بر روی سروری با سیستم عامل Windows Server 2008 R2 نصب نموده باشیم، ندارد. لذا در این خصوص مقاله پیش رو را به خدمت علاقمندان تقدیم نموده تا برخلاف اینجانب که زمان نسبتا زیادی را صرف اجرای چنین سناریوی نمودم، براحتی بتوانند چنین کاری را انجام دهند.

اطلاعات بیشتر

امکان نصب App-V Desktop Client بر روی کامپیوتری که App-V Sequencer نصب شده است، امکان پذیر نمی باشد

امکان نصب App-V Desktop Client بر روی کامپیوتری که App-V Sequencer نصب شده است، امکان پذیر نمی باشد

فرض کنید که بر روی کامپیوتری ابزار App-V Sequencer را نصب نموده اید. در این حالت اگر چنانچه بخواهید بر روی همان سیستم، ابزار App-V Desktop Client را نصب کنید، با پیغام خطای زیر مواجه خواهید شد:

اطلاعات بیشتر

نکته ایی در خصوص کنسول Application Virtualization Management Console

نکته ایی در خصوص کنسول Application Virtualization Management Console

فرض کنید که در کنسول Application Virtualization Management Console، به اشتباه دو snap-in مشابه اضافه نموده اید. به شکل زیر نگاه کنید:

اطلاعات بیشتر

خبرنامه

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات، آدرس پست الکترونیکی (ایمیل) خود را در کادر فوق وارد نمایید.