x
تبلیغات

Windows Logo

چند روز پیش وقتی داشتم به منظور پیاده سازی یکی از نرم افزارهای سازمانی، راهنمای مرتبط با نرم افزار مذکور را مطالعه می کردم، در متن راهنما به گزینه Enable Memory Protection To Help Mitigate Online Attacks اشاره شده بود و بیان شده بود که می بایست این گزینه را در Internet Explorer 8 غیر فعال نماییم. در متن راهنما اشاره شده بود که این گزینه در زبانه Advanced از پنجره Internet Options قرار دارد. اما یافتن این گزینه خود دارای نکته ایست که باعث شد این مقاله را در خصوص آن به رشته تحریر درآورم.

 

اگر چنانچه Internet Explorer 8 بر روی نسخه 64 بیتی Windows XP نصب شده باشد: در این حالت مشاهده خواهیم نمود که چنین گزینه ایی وجود خارجی ندارد!

 

اگر چنانچه Internet Explorer 8 بر روی نسخه 32 بیتی Windows XP نصب شده باشد: در این حالت مشاهده خواهیم نمود که چنین گزینه ایی در مسیر یاد شده وجود دارد. به شکل زیر نگاه کنید:

 

 

اگر چنانچه Internet Explorer 8 بر روی نسخه 32 بیتی Windows Server 2003 نصب شده باشد: در این حالت مشاهده خواهیم نمود که چنین گزینه ایی در مسیر یاد شده وجود دارد.

 

نکته: در خصوص نسخه 64 بیتی Windows Server 2003 به دلیل در دسترس نبودن این نسخه، نتوانستم وجود و یا عدم وجود گزینه مذکور را مورد بررسی قرار دهم. اما با توجه به شباهت زیاد نسخه 64 بیتی Windows XP به نسخه 64 بیتی Windows Server 2003 می توان نتیجه گرفته که به احتمال زیاد در نسخه 64 بیتی Windows Server 2003 نیز این گزینه وجود نداشته باشد.

 

با توجه به مطالب فوق می توان نتیجه گرفت که گزینه مذبور تنها در نسخه 32 بیتی سیستم عامل در اختیار قرار گرفته است.

 

آخرین نوشته های وبلاگ

معرفی نرم افزارهای کاربردی

Netwrix Event Log Manager

Netwrix Event Log Manager

با استفاده از این نرم افزار، می‌توانید رخدادهای به ثبت رسیده در Event Viewer سیستم های موجود در شبکه خود را به صورت متمرکز، بر روی سیستمی که این نرم افزار بر روی آن نصب شده است، مشاهده و یا آرشیو نمایید. همچنین این ابزار این امکان را در اختیار شما می گذارد که بتوانید از ثبت یک رخداد خاص، اطلاع حاصل کنید. به عبارت دیگر، می توانید این نرم افزار را به گونه ای پیکربندی کنید که در صورت ثبت یک رخداد خاص در یک سیستم، این موضوع به اطلاع شما برسد.

اطلاعات بیشتر

چگونگی انتقال فولدر Content به مکانی دیگر در سرویس Application Virtualization Server

چگونگی انتقال فولدر Content به مکانی دیگر در سرویس Application Virtualization Server

 در تمامی منابع موجود در خصوص سرویس App-V، به این نکته اشاره شده است که بهتر است فولدر content را که مکانی جهت ذخیره سازی نرم افزارهایی که مایل به در اختیار قرار دادن آنها به کاربران مورد نظر خود می باشیم، را به مکان دیگری غیر از محل پیش فرض آن که در فولدر Program Files می باشد، انتقال دهیم. اما در هیچکدام از این منابع به چگونگی انجام صحیح این عملیات اشاره نشده است. همچنین می توانیم چندین وب سایت را نیز در این خصوص یافته، اما مطالب آنها بسیار قدیمی بوده و یا آنکه کاربردی در سناریوهایی که App-V را بر روی سروری با سیستم عامل Windows Server 2008 R2 نصب نموده باشیم، ندارد. لذا در این خصوص مقاله پیش رو را به خدمت علاقمندان تقدیم نموده تا برخلاف اینجانب که زمان نسبتا زیادی را صرف اجرای چنین سناریوی نمودم، براحتی بتوانند چنین کاری را انجام دهند.

اطلاعات بیشتر

امکان نصب App-V Desktop Client بر روی کامپیوتری که App-V Sequencer نصب شده است، امکان پذیر نمی باشد

امکان نصب App-V Desktop Client بر روی کامپیوتری که App-V Sequencer نصب شده است، امکان پذیر نمی باشد

فرض کنید که بر روی کامپیوتری ابزار App-V Sequencer را نصب نموده اید. در این حالت اگر چنانچه بخواهید بر روی همان سیستم، ابزار App-V Desktop Client را نصب کنید، با پیغام خطای زیر مواجه خواهید شد:

اطلاعات بیشتر

نکته ایی در خصوص کنسول Application Virtualization Management Console

نکته ایی در خصوص کنسول Application Virtualization Management Console

فرض کنید که در کنسول Application Virtualization Management Console، به اشتباه دو snap-in مشابه اضافه نموده اید. به شکل زیر نگاه کنید:

اطلاعات بیشتر

خبرنامه

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات، آدرس پست الکترونیکی (ایمیل) خود را در کادر فوق وارد نمایید.