x
تبلیغات

در سال های اخیر شاهد حرک به سوی پردازش های 64 بیتی هستیم. بنابراین برنامه نویسان و شرکت های بسیاری را مشاهده خواهید نمود که در حال تولید نرم افزارهای 64 بیتی به همراه نرم افزارهای 32 بیتی هستند. حتی مطمئنا تا کنون مشاهده نموده اید که شرکت های بزرگ برنامه نویسی دیگر اقدام به تولید نرم افزارهای 32 بیتی ننموده و تنها نرم افزارهای 64 بیتی تولید می کنند.

تا به حال سوالات متعددی در خصوص حداقل سطح دسترسی مورد نیاز جهت به اشتراک گذاری یک فولدر در سیستم عامل های مبتنی بر شرکت مایکروسافت از اینجانب پرسیده شده است. لذا در این مقاله به این موضوع خواهم پرداخت.

ممکن است در بعضی از سناریوها بخواهید سطوح دسترسی تعریف شده بر روی یک فایل و یا فولدر را در مکانی ذخیره نموده تا بدین ترتیب بتوانید در زمان مقتضی خود از آنها استفاده کنید. بدین منظور می توانید از دستور icacls استفاده کنید. به مثال زیر نگاه کنید:

در این مقاله قصد دارم به معرفی اسکریپتی بپردازم که با استفاده از آن می توانید لیستی از نرم افزارهای نصب شده بر روی یک سیستم را جهت استفاده در سناریوهای مختلف استخراج کنید. این مقاله به زبان VB نوشته شده و به منظور دریافت آن می بایست اینجا را کلیک کنید.

همانطور که می دانید، با فرمت کردن یک پارتیشن، فضای فرمت شده به فضاهای کوچکی تقسیم می گردند که به آنها کلاستر گفته می شود. این کلاسترها جهت ذخیره سازی اطلاعات، مورد استفاده قرار گرفته و از آنها جهت آدرس دهی اطلاعات ذخیره شده در یک پارتیشن نیز استفاده می نمایند. کلاسترها می توانند اندازه های مختلفی داشته باشند که در اکثر موارد آن چیزی که سیستم عامل در هنگام فرمت کردن یک پارتیشن به صورت پیش فرض انتخاب می نماید، کافی و مناسب خواهد بود.

آخرین نوشته های وبلاگ

معرفی نرم افزارهای کاربردی

Netwrix Event Log Manager

Netwrix Event Log Manager

با استفاده از این نرم افزار، می‌توانید رخدادهای به ثبت رسیده در Event Viewer سیستم های موجود در شبکه خود را به صورت متمرکز، بر روی سیستمی که این نرم افزار بر روی آن نصب شده است، مشاهده و یا آرشیو نمایید. همچنین این ابزار این امکان را در اختیار شما می گذارد که بتوانید از ثبت یک رخداد خاص، اطلاع حاصل کنید. به عبارت دیگر، می توانید این نرم افزار را به گونه ای پیکربندی کنید که در صورت ثبت یک رخداد خاص در یک سیستم، این موضوع به اطلاع شما برسد.

اطلاعات بیشتر

چگونگی انتقال فولدر Content به مکانی دیگر در سرویس Application Virtualization Server

چگونگی انتقال فولدر Content به مکانی دیگر در سرویس Application Virtualization Server

 در تمامی منابع موجود در خصوص سرویس App-V، به این نکته اشاره شده است که بهتر است فولدر content را که مکانی جهت ذخیره سازی نرم افزارهایی که مایل به در اختیار قرار دادن آنها به کاربران مورد نظر خود می باشیم، را به مکان دیگری غیر از محل پیش فرض آن که در فولدر Program Files می باشد، انتقال دهیم. اما در هیچکدام از این منابع به چگونگی انجام صحیح این عملیات اشاره نشده است. همچنین می توانیم چندین وب سایت را نیز در این خصوص یافته، اما مطالب آنها بسیار قدیمی بوده و یا آنکه کاربردی در سناریوهایی که App-V را بر روی سروری با سیستم عامل Windows Server 2008 R2 نصب نموده باشیم، ندارد. لذا در این خصوص مقاله پیش رو را به خدمت علاقمندان تقدیم نموده تا برخلاف اینجانب که زمان نسبتا زیادی را صرف اجرای چنین سناریوی نمودم، براحتی بتوانند چنین کاری را انجام دهند.

اطلاعات بیشتر

امکان نصب App-V Desktop Client بر روی کامپیوتری که App-V Sequencer نصب شده است، امکان پذیر نمی باشد

امکان نصب App-V Desktop Client بر روی کامپیوتری که App-V Sequencer نصب شده است، امکان پذیر نمی باشد

فرض کنید که بر روی کامپیوتری ابزار App-V Sequencer را نصب نموده اید. در این حالت اگر چنانچه بخواهید بر روی همان سیستم، ابزار App-V Desktop Client را نصب کنید، با پیغام خطای زیر مواجه خواهید شد:

اطلاعات بیشتر

نکته ایی در خصوص کنسول Application Virtualization Management Console

نکته ایی در خصوص کنسول Application Virtualization Management Console

فرض کنید که در کنسول Application Virtualization Management Console، به اشتباه دو snap-in مشابه اضافه نموده اید. به شکل زیر نگاه کنید:

اطلاعات بیشتر

خبرنامه

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات، آدرس پست الکترونیکی (ایمیل) خود را در کادر فوق وارد نمایید.