x
تبلیغات

Exchange Server

قابلیت افزودن حساب کاربری جدید و یا به اشتراک گذاری یک Mailbox برای چندین نفر، در نرم افزار Outlook از موارد کاربردی و مفید می باشد که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

همانطور که می دانید، با ارائه Exchange Server 2007 Service Pack 2، امکان مدیریت Exchange از طریق PowerShell 2.0 امکان پذیر شده است. از آنجایی که یکی از قابلیت های ارائه شده در PowerShell 2.0 استفاده از آن به صورت از راه دور می باشد (PowerShell Remoting)، آیا این امکان وجود دارد که با استفاده از PowerShell 2.0 اقدام به مدیریت از راه دور Exchange Server 2007 نماییم؟

ممکن است در هنگام بستن پنجره Exchange Management Console در Exchange 2010 با پیغام خطای زیر مواجه شوید:

فرض کنید که در محیط آزمایشی خود از نسخه آزمایشی Exchange Server 2010 استفاده کرده اید. همانطور که می دانید در این حالت تنها به شما 120 روز اجازه نصب و فعالیت بر روی Exchange Sever 2010 داده خواهد شد. حال چگونه می توان فهمید که چه مدت زمان از لایسنس موجود باقی مانده است. بدین منظور می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

به منظور لیست تمامی cmdletهای مرتبط با مدیریت Exchange Server 2010، کافیست وارد محیط Exchange Management Shell شده و سپس از دستور Get-ExCommand استفاده نمایید. به تصاویر زیر نگاه کنید: