x
تبلیغات

Exchange Server

همانطور که می دانید، با ارائه Exchange Server 2007 Service Pack 2، امکان مدیریت Exchange از طریق PowerShell 2.0 امکان پذیر شده است. از آنجایی که یکی از قابلیت های ارائه شده در PowerShell 2.0 استفاده از آن به صورت از راه دور می باشد (PowerShell Remoting)، آیا این امکان وجود دارد که با استفاده از PowerShell 2.0 اقدام به مدیریت از راه دور Exchange Server 2007 نماییم؟

ممکن است در هنگام بستن پنجره Exchange Management Console در Exchange 2010 با پیغام خطای زیر مواجه شوید:

فرض کنید که در محیط آزمایشی خود از نسخه آزمایشی Exchange Server 2010 استفاده کرده اید. همانطور که می دانید در این حالت تنها به شما 120 روز اجازه نصب و فعالیت بر روی Exchange Sever 2010 داده خواهد شد. حال چگونه می توان فهمید که چه مدت زمان از لایسنس موجود باقی مانده است. بدین منظور می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

به منظور لیست تمامی cmdletهای مرتبط با مدیریت Exchange Server 2010، کافیست وارد محیط Exchange Management Shell شده و سپس از دستور Get-ExCommand استفاده نمایید. به تصاویر زیر نگاه کنید:

ممکن است در هنگام نصب بروزرسانی های مرتبط با Exchange Server 2007 و یا Exchange Server 2010 با پیغام اخطار زیر مواجه شوید:

معرفی نرم افزارهای کاربردی

Netwrix Event Log Manager

Netwrix Event Log Manager

با استفاده از این نرم افزار، می‌توانید رخدادهای به ثبت رسیده در Event Viewer سیستم های موجود در شبکه خود را به صورت متمرکز، بر روی سیستمی که این نرم افزار بر روی آن نصب شده است، مشاهده و یا آرشیو نمایید. همچنین این ابزار این امکان را در اختیار شما می گذارد که بتوانید از ثبت یک رخداد خاص، اطلاع حاصل کنید. به عبارت دیگر، می توانید این نرم افزار را به گونه ای پیکربندی کنید که در صورت ثبت یک رخداد خاص در یک سیستم، این موضوع به اطلاع شما برسد.

اطلاعات بیشتر

خبرنامه

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات، آدرس پست الکترونیکی (ایمیل) خود را در کادر فوق وارد نمایید.