x
تبلیغات

Active Directory

 

همانطور که می دانید، یکی از گزینه های قابل انتخاب در هنگام به اشتراک گذاری یک پرینتر، publish نمودن آن در پایگاه داده Active Directory است. با انجام این کار، می توانید یافتن پرینتر مورد نظر را، جهت استفاده در یک رایانه دیگر، بسیار ساده نمایید. به شکل زیر نگاه کنید:

 

ممکن است شرایطی رخ دهد که بواسطه آن می بایست محل فعالیت یک کاربر را در سرویس Active Directory بدانید.

Netwrix Auditor مجموعه ای جامع و بسیار کم حجم از برنامه های کاربردی است که از طریق گزارشات جامع خود، به شما در تشخیص دقیق تمامی تغییرات صورت گرفته در شبکه به منظور جلوگیری از خرابی، به حداقل رساندن خطر و نظارت بر منابع شبکه، کمک می کند.

بمنظور افزایش سطح امنیت حساب کاربری در شبکه های مبتنی بر Domain ، Workgroup و حتی PC ها، می توان تنظیماتی را انجام داد که در صورت وارد کردن Password اشتباه برای تعداد دفعات مشخص، حساب کاربری آن فرد غیر فعال شود.

تمامی کاربرانی که در داخل پایگاه داده Active Directory وجود دارند، می بایست از نقطه نظر امنیتی، در طی یک زمان مشخص اقدام به تغییر رمز عبور خود نمایند. اما گاهی ممکن است به دلایلی نیاز بوده که برای برخی از این کاربران، رمز عبوری در نظر گرفته شود که منقضی نگردد. ساده ترین راه برای یافتن این موارد، استفاده از دستور dsquery می باشد.