x
تبلیغات

System Center

در ادامه به نصب آخرین بروزرسانی (Update Rollup) مرتبط با نرم افزار SCDPM خواهیم پرداخت. توجه داشته باشید که نصب آخرین بروزرسانی، شامل بروزرسانی های ارائه شده قبلی نیز خواهد شد.


01 Install the software update associated with SCDPM

 

02 Install the software update associated with SCDPM

 

03 Install the software update associated with SCDPM

 

04 Install the software update associated with SCDPM

 

05 Install the software update associated with SCDPM

 

بعد از کلیک بر روی دگمه OK در پنجره فوق، می بایست سرور مورد نظر را به صورت دستی، ری استارت نماییم.

 

 

لینک های مرتبط با این مقاله:

  1. مقدمات نصب و پیکربندی نرم افزار Data Protection Manager 2012 R2(قسمت اول)-نصب و پیکربندی SQL Server 2008 R2
  2. مقدمات نصب و پیکربندی نرم افزار Data Protection Manager 2012 R2(قسمت دوم)-نصب و پیکربندی نصب Service Pack 2 مرتبط با SQL Server 2008 R2
  3. مقدمات نصب و پیکربندی نرم افزار Data Protection Manager 2012 R2(قسمت سوم)- نصب نرم افزار SCDPM
  4. مقدمات نصب و پیکربندی نرم افزار Data Protection Manager 2012 R2(قسمت پنجم)- در اختیار قرار دادن فضای ذخیره سازی اطلاعات مرتبط با عملیات پشتیبان گیری به SCDPM

 

 

 

همانطور که می دانیم، قابلیت Remote Desktop بر پایه پروتکلRemote Desktop Protocol (RDP) بنیان نهاده شده است. این قابلیت به صورت پیش فرض، از پورت یکسانی در تمامی سیستم عامل های ارائه شده از سوی شرکت مایکروسافت، استفاده می نماید. از این رو، تمامی نفوذگران، از آن آگاه هستند. با این پیش فرض می توان نتیجه گرفت که یکی از اقدامات مهم در ارتقاء توان امنیتی سیستم عامل های ارائه شده از سوی شرکت مایکروسافت، تغییر پورت پیش فرض (3389) مرتبط با قابلیت Remote Desktop می باشد. بدین منظور کافیست طبق مراحل زیر عمل کنید:01 change RDP

 

02 change RDP

 

به منظور برقراری ارتباط با استفاده از قابلیت Remote Desktop و با فرض تغییر پورت پیش فرض مرتبط با آن، می بایست از روش زیر استفاده نمود:

 

03 change RDP

 

نکته: در صورتی که نتوانستید به سرور متصل شوید باید تنظیمات فایروال Server را بررسی کنید. ممکن است لازم باشد که یکRule در فایروال سیستم مورد نظر جهت مشخص نمودن پورت تغییر یافته، ایجاد نمایید.

 

 

 

قبل از آغاز عملیات نصب، اطمینان حاصل کنید که .Net Framework 4 و Windows Management Framework 3 بر روی سرور مورد نظر، نصب شده است. بعد از حصول اطمینان از این موضوع، عملیات نصب را طبق تصاویر زیر به انجام برسانید:

 

01 Installing SCDPM

 

 

02 Installing SCDPM

 

 

03 Installing SCDPM

 

04 Installing SCDPM

 

منظور از SRV02 در تصویر فوق، نام سروریست که مایل به نصب SCDPM بر روی آن هستیم.


05 Installing SCDPM

 

همانطور که در شکل فوق مشاهده می نمایید، پیشنیازهای مرتبط با نصب SCDPM با موفقیت نصب شده اند و به منظور پیکربندی نهایی آنها، می بایست سرور مورد نظر را ری استارت نماییم. در این مرحله سرور مورد نظر را ری استارت نموده و عملیات نصب را مجددا آغاز می نماییم.

همانطور که در شکل زیر مشاهده می نمایید، این بار کلیک بر روی دگمه Check and Install، منجر به فعال شدن دگمه Next شده است و این بدان معناست که تمامی نیازمندی های مورد نظر جهت نصب SCDPM با موفقیت پشت سر گذاشته شده اند.


06 Installing SCDPM

 

07 Installing SCDPM

 

08 Installing SCDPM

 

 

09 Installing SCDPM

 

10 Installing SCDPM

 

11 Installing SCDPM

 

12 Installing SCDPM

 

لینک های مرتبط با این مقاله:

  1. مقدمات نصب و پیکربندی نرم افزار Data Protection Manager 2012 R2(قسمت اول)-نصب و پیکربندی SQL Server 2008 R2
  2. مقدمات نصب و پیکربندی نرم افزار Data Protection Manager 2012 R2(قسمت دوم)-نصب و پیکربندی نصب Service Pack 2 مرتبط با SQL Server 2008 R2
  3. مقدمات نصب و پیکربندی نرم افزار Data Protection Manager 2012 R2(قسمت چهارم)- نصب بروز رسانی های مرتبط با نرم افزار SCDPM
  4. مقدمات نصب و پیکربندی نرم افزار Data Protection Manager 2012 R2(قسمت پنجم)- در اختیار قرار دادن فضای ذخیره سازی اطلاعات مرتبط با عملیات پشتیبان گیری به SCDPM

 

برای حذف SCCM Agent از روی سیستم کاربران بصورت دستی، نیاز به اجرای دستور در محیط CMD می باشد. و این بدان علت است که بعد از نصب این Agent، هیچ گزینه ای در قسمت Programs and Features درControl Panel اضافه نمی گردد.
بدین منظور ابتدا وارد پوشه نصب برنامه شوید:

c:\windows\ccmsetup

سپس با نگه داشتن کلید Shift از روی صفحه کلید، و فشردن کلید راست ماوس از پنجره باز شده گزینه Open command windows here را انتخاب نمایید تا پنجره CMD در این مسیر برای شما اجرا گردد.

 

01 how to uninstall sccm client

 

در پنجره باز شده دستور زیر را وارد نمایید و در نهایت کلید Enter را بفشارید.

ccmsetup.exe /uninstall

 

02 how to uninstall sccm client

 

با انجام این دستور از شما در رابطه با حذف Agent سوال پرسیده می شود که با انتخاب گزینه Yes، Agent مذکور بلافاصله از سیستم حذف خواهد شد. 

 

 

 

 

معرفی نرم افزارهای کاربردی

Netwrix Event Log Manager

Netwrix Event Log Manager

با استفاده از این نرم افزار، می‌توانید رخدادهای به ثبت رسیده در Event Viewer سیستم های موجود در شبکه خود را به صورت متمرکز، بر روی سیستمی که این نرم افزار بر روی آن نصب شده است، مشاهده و یا آرشیو نمایید. همچنین این ابزار این امکان را در اختیار شما می گذارد که بتوانید از ثبت یک رخداد خاص، اطلاع حاصل کنید. به عبارت دیگر، می توانید این نرم افزار را به گونه ای پیکربندی کنید که در صورت ثبت یک رخداد خاص در یک سیستم، این موضوع به اطلاع شما برسد.

اطلاعات بیشتر

خبرنامه

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات، آدرس پست الکترونیکی (ایمیل) خود را در کادر فوق وارد نمایید.