x
تبلیغات

ESXi / vCenter

 

در این قسمت از ارتقا ESXi، ما با استفاده از Update Manager به ارتقا ESXi خواهیم پرداخت. توجه داشته باشید که در نسخه ۶.۵ این ابزار به صورت داخلی در VCSA نصب و راه اندازی شده است ولی اگر از نسخه ویندوزی vCenter Server استفاده می کنید باید این ابزار را بر روی آن نصب و راه اندازی کنید.

 

در سه قسمت قبلی ارتقا vCenter Server بررسی شد بعد از ارتقا vCenter Server باید فرایند ارتقا ESXi صورت گیرد. ما در این قسمت یکی از راه‌های ارتقا ESXi که آسان ترین راه نیز می باشد را بررسی خواهیم کرد. برای شروع کار ابتدا ISO مربوط به ESXi 6.5 را از سایت VMware دانلود کنید و سرور مورد نظر را با ISO دانلود شده بوت کنید.

 

یکی از قابلیت هایی که Horizon View 7 به شما می دهد امکان استفاده از یک یا تعدادی از ویندوز سرور به عنوان منبعی برای میزبانی برنامه‌ها و ارائه آن به کاربران می باشد.

 

Horizon View از پایگاه داده ای تحت عنوان پایگاه داده Event برای نگهداری لاگ ها استفاده می کند این پایگاه داده می تواند بر روی SQL Server یا اوراکل قرارگیرد.

 

در دو قسمت قبلی دو راه ارتقاء vCenter Server را بررسی کردیم. در این قسمت آخرین راه ارتقا،، یعنی ارتقاء VCSA را بررسی خواهیم کرد.