x
تبلیغات

ESXi / vCenter

در هنگام جستجو برای یک ماشین مجازی از طریق کادر جستجو در vSphere Client، با رخداد خطای زیر مواجه خواهیم شد:

.Login to Query Service Failed

(.The server could not interpret the communication from the client. (The remote server returned an error: (500) Internal Server Error

 

01 Error Message in VMware vSphere Client

 

اگر چه شرکت VMware از این رخداد خطا از نسخه 5 مرتبط با vSphere Client، با خبر است (!)، اما تا کنون اقدامی به حل آن ننموده است. این در حالیست که در vSphere Web Client، شاهد چنین مشکلی نیستیم.

حال به منظور حل این مشکل کافیست در هنگام لاگین نمودن به vCenter، از گزینه Use Windows Session Credentials استفاده ننماییم.

 

02 Error Message in VMware vSphere Client

 

 

 

اگر چنانچه در هنگام نصب vSphere، تنظیمات مربوط به DNS را انجام نداده اید و یا آنکه مایلید از طریق محیط کامندی تنظیمات انجام شده را تغییر دهید، براحتی می توانید این کار را انجام دهید.

یکی از راه های مدیریت vSphere 4 استفاده از محیط کامندی آن می باشد. شما می توانید به راحتی از راه دور و با استفاده از پروتکل SSH به محیط کامندی vSphere دسترسی پیدا کنید. امروز هنگامی که می خواستم این قابلیت را تست نمایم به نکته جالبی برخورد کردم.

امروز هنگامی که داشتم تنظیمات مربوط به ODBC DSN را بر روی سرور vCenter Server 4 انجام می دادم، در مرحله نمایش database های موجود در back-end database server، پیغام خطای نمایش داده شده در شکل زیر بر روی صفحه نمایش ظاهر گردید:

معرفی نرم افزارهای کاربردی

Netwrix Event Log Manager

Netwrix Event Log Manager

با استفاده از این نرم افزار، می‌توانید رخدادهای به ثبت رسیده در Event Viewer سیستم های موجود در شبکه خود را به صورت متمرکز، بر روی سیستمی که این نرم افزار بر روی آن نصب شده است، مشاهده و یا آرشیو نمایید. همچنین این ابزار این امکان را در اختیار شما می گذارد که بتوانید از ثبت یک رخداد خاص، اطلاع حاصل کنید. به عبارت دیگر، می توانید این نرم افزار را به گونه ای پیکربندی کنید که در صورت ثبت یک رخداد خاص در یک سیستم، این موضوع به اطلاع شما برسد.

اطلاعات بیشتر

خبرنامه

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات، آدرس پست الکترونیکی (ایمیل) خود را در کادر فوق وارد نمایید.