Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemMarcosinterceptor has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/marcosinterceptor/marcosinterceptor.php on line 15

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemNiceGoogleAnalytics has a deprecated constructor in /home/nsecir/domains/iransec.ir/public_html/plugins/system/nicegoogleanalytics/nicegoogleanalytics.php on line 26
ESXi
x
تبلیغات

ESXi / vCenter

در این مقاله  چگونگی فعال سازی قابلیت Enhanced Authentication Method در هنگام لاگین کردن به vCenter 6.5 مورد بررسی قرار میگیرد.

 

ممکن است شرایطی رخ دهد که بخواهید محصول VMware vSphere Data Protection و یا به اختصار VDP موجود در زیر ساخت مجازی سازی سازمان خود را از نصب خارج نمایید. از جمله این شرایط می توان به زمانی اشاره کرد که می خواهید زیر ساخت vCenter خود را از نسخه 6 به 6.5 ارتقاء داده و نسخه مرتبط با VDP امکان کار با vCenter نسخه 6.5 را نداشته باشد.

 

vCenter Server Plug-Inها باعث افزایش عملکرد و قابلیت های ارائه شده در vCenter می گردند. در این میان، بعضی از Plug-Inها به صورت خودکار، با نصب vCenter Server ایجاد گردیده و مورد استفاده قرار می گیرند و بعضی دیگر، با نصب و پیکربندی ابزارهای دیگری که در ادامه لیستی از آنها ارائه شده است، به vCenter Server اضافه می گردند. به عبارت دیگر، شرکت VMware با ایجاد امکان تولید Plug-Inها، شرکت های دیگر را به تولید ابزارهای جانبی در راستای ارتقاء عملکرد vCenter، تشویق نموده است.

 

همانطور که در قسمت های قبلی به آن اشاره شد داکر داده های مربوط به هر کانتینر را جدا از ایمیج آن ذخیره می‌کند. داکر برای مدیریت داده ها و لایه های مربوط به ایمیج ها و کانتینرها از یک فایل سیستم به نام Union File System استفاده می کند.

 

vSphere High Availability و یا به اختصار vSphere HA، قابلیتی است که به واسطه آن می توان سرورهای میزبان مبتنی بر ESXi متعلق به یک کلاستر را به گونه ای پیکربندی نمود که در مقابل از دسترس خارج شدن های بدون برنامه ریزی (Unplanned Downtime) طوری رفتار نمایند که ماشین های مجازی مرتبط با آنها، با اندک زمان از دسترس خارج شدن، مجددا در دسترس قرار گیرند.